Co to jest i jakie ma zalety woda alkaliczna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organizm ludzki w 70% składa się z wody. Jest ona niezbędnym elementem wpływającym na jego prawidłowe działanie, dlatego lekarze zalecają codzienne picie wody. Na rynku istnieje wiele rodzajów wód mineralnych czy źródlanych. Jak wybrać odpowiednią wodę dla siebie? I czy można pić wodę z kranu?

Współczynnik pH a jakość wody

Współczynnik pH jest wartością wskazującą na poziom kwasowo-zasadowy roztworów wodnych i zawiera się w skali 0-14. Neutralne pH oscyluje wokół pH7. Roztwory wodne o współczynniku niższym niż 7 są kwaśne, a te powyżej 7 zasadowe. Współczesny tryb życia sprawia (brak aktywności sportowej, niezdrowa dieta) sprawia, że ludzki organizm zostaje zakwaszany. Dochodzi zatem do zachwiania jego równowagi kwasowo-zasadowej, które przejawia się zmęczeniem, brakiem witalności czy problemami skórnymi.

W takim przypadku zaleca się przeprowadzenie detoksu opartego na spożywaniu warzyw i owoców, który nie każdemu przypadnie do gustu. Alternatywą dla niego jest picie wody o odczynie zasadowym, zwanej także wodą alkaliczną. Woda ta wykazuje prozdrowotne właściwości dzięki przywracaniu odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Co więcej ma ujemne ORP, co sprawia że jest naturalnym antyoksydantem, który skutecznie spowalnia proces starzenia się.

Naturalna woda alkaliczna jest niestety produktem deficytowym. Na całym świecie znajduje się niewiele źródeł, z których się ją czerpie, dlatego idealnym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych urządzeń takich jak jonizatory wody alkalicznej – pozwolą w warunkach domowych na wytworzenie własnej wody alkalicznej.

Współczesne jonizatory są proste w obsłudze, posiadają panel sterujący, za pomocą którego będziemy w stanie sami wyprodukować wodę o odpowiednim dla nas współczynniku pH. Ich zaletą jest także to, że możemy używać wówczas wodę z kranu co pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i przede wszystkim wpłynie korzystnie na środowisko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać rozmiar pojemnika na szambo?
Jak wybrać rozmiar pojemnika na szambo?
W każdym budynku mieszkalnym są wytwarzane ścieki, które muszą być regularnie odprowadzane. Jeśli nie ma możliwości podłączenia obiektu do zwykłej […]
Jak mieć ułożone włosy przez cały dzień
Jak mieć ułożone włosy przez cały dzień
Gdy rano wychodzimy do pracy czy też na uczelnię, staramy się zrobić sobie jak najlepszą fryzurę. Niestety bardzo często wiatr, […]
Jak autem poruszać się po parkingu?
Jak autem poruszać się po parkingu?
Poruszanie się samochodem po parkingu jest nieco trudniejsze niż po tradycyjnej jezdni. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dopuszcza się tam […]