Niezbędne akcesoria w warsztacie szklarskim

Technologia

Trudno sobie wyobrazić pracę szklarza w warsztacie bez odpowiednich narzędzi. Co ważne, w warsztacie szklarskim odnaleźć można szereg bardzo różnych narzędzi. Warto jest zatem wiedzieć, jakie narzędzia są niemal niezbędne w każdym zakładzie szklarskim.

Podstawowe narzędzia w warsztacie szklarskim

Jak wspomniano, w warsztacie szklarskim spotkać można się z wieloma rodzajami narzędzi. Dużą grupę z nich stanowią narzędzia ręczne. Zaliczyć można do nich m.in. tuleje, noże, rury, stożki, kątowniki, suwmiarki, liniały czy stopery. Poza tym każdy szklarz w swojej pracy korzysta także z nieco bardziej zaawansowanych narzędzi. Mowa tu choćby o sprężarkach i szlifierkach. W wielu warsztatach szklarskich spotkać można także takie urządzenia jak piły o diamentowych ostrzach. Służą one do bardzo precyzyjnego cięcia szkła. Niemal każdy szklarz posiada w swoim warsztacie także wiertarki do szkła. Oprócz narzędzi służących do cięcia szkła, w zakładach szklarskich wykorzystuje się także szereg narzędzi do usuwania różnego rodzaju zarysowań na szkle. Do tego celu wykorzystywane są specjalne polerki.

Narzędzia pomocnicze

Poza narzędziami podstawowymi w warsztatach szklarskich wykorzystuje się także szereg narzędzi pomocniczych. Wymienić można tu np. uchwyty w formie przyssawek. Dzięki nim można łatwo i bezpiecznie przenosić tafle szkła. Dla bezpieczeństwa stosowane są także narożniki ochronne. Nie można także zapomnieć o stołach do rozkroju szkła. Są niezbędne w każdym zakładzie szklarskich. Co więcej, w warsztatach wykorzystywane są różne rodzaje stołów. Z rodzajami stołów wykorzystywanych w zakładach szklarskich można zapoznać się m.in. na stronie http://expoglass.pl/stoly-do-rozkroju-szkla/.

Dodaj komentarz