Ołówki i grafity – do czego służą?

Życie i styl

Ołówki i grafity są wykorzystywane do różnych celów. Oba są środkami artystycznymi, ale mają różne właściwości, które czynią je użytecznymi do różnych rzeczy.

Czym jest grafit?

Grafit to minerał, jedna z kilku form węgla. Jest miękką, ciemną, łatwo topliwą formą pierwiastka i jest zwykle używany jako smar lub jako składnik elektrod do elektrycznych pieców łukowych. Jest również używany jako pigment w farbach, ołówkach i innych materiałach plastycznych.

O ołówkach

Ołówki są używane do pisania, rysowania, kolorowania i zaznaczania. Ołów jest wykonany z grafitu, który jest minerałem pochodzącym z podziemnych kopalni. Jest on na tyle miękki, że można go ciąć na cienkie warstwy bez łamania, ale na tyle twardy, że można nim pisać po papierze lub innych powierzchniach.

Typy ołówków

Najpopularniejszy typ ołówka jest okrągły i ma drewniany trzonek (sztyft) z kolorowym cylindrem na jednym końcu, który mieści ołów i gumkę. Inne rodzaje to trójkątny (używany przez architektów), sześciokątny (używany przez kreślarzy) i z płaską końcówką (używany przez artystów). Ołówki są często używane do tworzenia prac artystycznych, ponieważ mogą być nakładane warstwowo, co pozwala na uzyskanie większej ilości szczegółów niż w przypadku innych mediów, takich jak pędzle czy akwarele.

Dodaj komentarz