Odkurzanie basenu – pomoc w wyborze odkurzacza

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czyszczenie basenu nigdy nie było prostsze. Masz możliwość usunięcia zabrudzeń zalegających na dnie zbiornika bez wchodzenia do niego. Wystarczy posłużyć się popularnymi odkurzaczami automatycznymi, które wykonają całość pracy za Ciebie. 

Odkurzacze automatyczne basenowe 

Działanie odkurzaczy basenowych jest dość zbliżone do ich konwencjonalnych odpowiedników wykorzystywanych do sprzątania domu. Odkurzacze te zasysają zanieczyszczenia, które zalegają w wodzie i mogłyby doprowadzić do zmiany jej profliu pH oraz zmienić stan biologiczno-chemiczny. 

Dostępne modele mogą różnić się zakresem oferowanych funkcji. Odkurzacz basenowy – poza samą możliwością usuwania zanieczyszczeń – może także filtrować wodę w zbiorniku, a niekiedy także oczyścić ścianki zbiornika. Dużym ułatwieniem w codziennej pracy są odkurzacze, których cykle można swobodnie programować. Możesz dostosować tempo, czas i zakres pracy odkurzacza do wymogów swojego basenu oraz swoich planów wakacyjnych.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na ofertę odkurzaczy sterowanych za pośrednictwem aplikacji. Do takich należy odkurzacz Delfin, stosowany w wielu polskich basenach oraz oczkach wodnych. Aplikacja pozwala Ci na swobodne inicjowanie pracy odkurzacza, jego zatrzymywanie oraz wybór cyklów. Z łatwością przygotujesz basen na popołudniowe leniuchowanie, cały czas pozostając poza domem. 

Wybierając odkurzacz, warto też dokładnie przyjrzeć się informacjom podanym przez producenta. Poszczególne urządzenia różnią się detalami konstrukcyjnymi oraz mechanizmem pracy, a tym samym szczegółowymi wymogami związanymi z ich obsługą. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wymogi dotyczące podłączania do filtra basenowego oraz zalecany czas użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem w trakcie podróży?
Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem w trakcie podróży?
Telefon jest urządzeniem, które stosunkowo łatwo uszkodzić. Pęknięty wyświetlacz, porysowany tył, odpryski, to jedne z najczęstszych uszkodzeń, jakie pojawiają się […]
Kim jest geodeta i jakie usługi oferuje taka osoba?
Kim jest geodeta i jakie usługi oferuje taka osoba?
Geodeta to osoba, która mierzy, mapuje i bada ziemię. Geodeci są częścią zawodu geodety, który obejmuje specjalistów inżynierii, takich jak […]
Zdrowe dodatki do codziennej diety
Zdrowe dodatki do codziennej diety
Przestrzeganie zdrowej diety każdego dnia przynosi wiele korzyści. Oprócz smukłej sylwetki i świetnej formy można być pewnym zdrowego ciała i […]