Odkurzanie basenu – pomoc w wyborze odkurzacza

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czyszczenie basenu nigdy nie było prostsze. Masz możliwość usunięcia zabrudzeń zalegających na dnie zbiornika bez wchodzenia do niego. Wystarczy posłużyć się popularnymi odkurzaczami automatycznymi, które wykonają całość pracy za Ciebie. 

Odkurzacze automatyczne basenowe 

Działanie odkurzaczy basenowych jest dość zbliżone do ich konwencjonalnych odpowiedników wykorzystywanych do sprzątania domu. Odkurzacze te zasysają zanieczyszczenia, które zalegają w wodzie i mogłyby doprowadzić do zmiany jej profliu pH oraz zmienić stan biologiczno-chemiczny. 

Dostępne modele mogą różnić się zakresem oferowanych funkcji. Odkurzacz basenowy – poza samą możliwością usuwania zanieczyszczeń – może także filtrować wodę w zbiorniku, a niekiedy także oczyścić ścianki zbiornika. Dużym ułatwieniem w codziennej pracy są odkurzacze, których cykle można swobodnie programować. Możesz dostosować tempo, czas i zakres pracy odkurzacza do wymogów swojego basenu oraz swoich planów wakacyjnych.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na ofertę odkurzaczy sterowanych za pośrednictwem aplikacji. Do takich należy odkurzacz Delfin, stosowany w wielu polskich basenach oraz oczkach wodnych. Aplikacja pozwala Ci na swobodne inicjowanie pracy odkurzacza, jego zatrzymywanie oraz wybór cyklów. Z łatwością przygotujesz basen na popołudniowe leniuchowanie, cały czas pozostając poza domem. 

Wybierając odkurzacz, warto też dokładnie przyjrzeć się informacjom podanym przez producenta. Poszczególne urządzenia różnią się detalami konstrukcyjnymi oraz mechanizmem pracy, a tym samym szczegółowymi wymogami związanymi z ich obsługą. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wymogi dotyczące podłączania do filtra basenowego oraz zalecany czas użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Fryzura na ślub – jakie upięcia są modne w sezonie weselnym 2021?
Fryzura na ślub – jakie upięcia są modne w sezonie weselnym 2021?
Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Kobiety szczególnie przeżywają ten okres przygotowywań do. Nic dziwnego, wszak […]
Jak stymulować rozwój mózgu dziecka?
Jak stymulować rozwój mózgu dziecka?
Dziecko, aby prawidłowo mogło się rozwijać, musi mieć odpowiednio stymulowany mózg. W przeciwnym wypadku może okazać się, iż czekają je […]
Nowe mieszkanie od dewelopera, czy z rynku wtórnego?
Nowe mieszkanie od dewelopera, czy z rynku wtórnego?
Decydując się na zakup mieszkania, oprócz określenia odpowiedniej lokalizacji oraz maksymalnych środków finansowych jakie jesteśmy na zakup ten przeznaczyć czeka […]