Podstawowe wyposażenie każdego wilka morskiego

Hobby i relaks/wypoczynek

Żeglując na otwartych wodach konieczne jest zadbanie o odpowiednie wyposażenie. Ma ono zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo i umożliwić swobodne żeglowanie, będąc przygotowanym na wszystko. Lista potrzebnych akcesoriów jest dość długa i stale może się powiększać, co zależy chociażby od doświadczenia żeglarza. Co należy jednak do podstawowego zaopatrzenia ?

Niezbędny ekwipunek 

Po pierwsze należy wspomnieć o odpowiednim ubiorze, przygotowanym na zmienną pogodę. Konieczne jest posiadanie sztormiaka, czyli trwałej i wodoszczelnej kurtki, z wysokim kołnierzem i szerokim kapturem. Dodatkowo ważnym elementem są nieprzemakalne buty. Każdy wilk morski powinien posiadać kamizelkę asekuracyjną, a także rozmieścić na pokładzie linki bezpieczeństwa oraz wąsy, które mają zapobiec wypadnięciu za burtę. Ważne jest tu także odpowiednie okucie, czyli knaga, która służy do unieruchomienia wszelkich lin. W zależności od długości kadłuba istotne jest zabranie ze sobą odpowiedniej ilości gaśnic proszkowych, co jest regulowane przez przepisy. W celu zakotwiczenia jachtu potrzebne będą liny i boje cumownicze, takie jak pod adresem https://www.szopeneria.pl/pl/c/Boje-cumownicze/29. Od ich dobrego wyboru będzie zależne sprawne cumowanie i operowanie jachtem.

Przydatne doposażenie

W razie problemów z jachtem i koniecznością jego szybkiej naprawy, przydatne będą wszelkie narzędzia i przedmioty takie jak śrubki, czy zapasowe przewodu o właściwym przekroju. Dla zapewnienia ochrony przed wypadkami, jak np. częściowym zalaniem łodzi, potrzebne będą filtry, czujniki i pompy wraz z włącznikami. Do nich można dodać również odpowietrznik, czy króciec pozwalający na łatwy dostęp do zbiornika, przykładowo z paliwem. Spis ten możemy rozszerzać w zależności od indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz