Jakie produkty są potrzebne do samodzielnego wykonywania paznokci w domu?

Hobby i relaks/wypoczynek

Starannie wykonany manicure i pedicure są ozdobą każdej kobiety. I co ważne, z łatwością można zrobić je we własnym domu. Wystarczy tylko wiedzieć w jakie produkty i urządzenia należy się wcześniej zaopatrzyć. Paznokcie żelowe, hybrydowe, akrylowe – co należy kupić, aby móc zrobić je samodzielnie?

Lakiery, bazy i akcesoria – podstawa manicure

Tradycyjne malowanie paznokci zwykłym lakierem już dawno zostało wyparte przez manicure hybrydowy, żelowy oraz akrylowy. Trudno się temu dziwić, takie paznokcie są znacznie trwalsze, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a także bardziej efektowne. Przy pomocy żelu lub akrylu możliwe jest też przedłużenie płytki oraz nadanie jej dowolnego kształtu. Przed udaniem się na zakupy, należy oczywiście zdecydować o metodzie jaką ma być wykonany manicure i zgodnie z nią kupić specjalne lakiery hybrydowe, żele budujące lub kolorowe czy też kompletny zestaw akrylowy. Poza tym, niezbędna będzie baza, top coat, cleaner, środek ochronny na skórki paznokci, waciki, pilniczki oraz bloki polerskie.

Lampy oraz frezarki – paznokcie jak z salonu

Manicure hybrydowy, żelowy oraz akrylowy są utwardzane przy pomocy specjalnej lampy – dlatego ich trwałość jest tak duża. I tutaj można wybierać spośród m.in. lamp LED oraz UV. Poza lampą, przyda się też frezarka, czyli przyrząd do usuwania skórek i wygładzania paznokci. Przy pomocy wymiennych końcówek można skutecznie wyrównać płytkę oraz przygotować ją do nałożenia kolejnych preparatów. Gdzie można zaś kupić te wszystkie produkty? Najlepiej wybierać profesjonalne sklepy jak choćby https://powerlook.pl/. Można tam znaleźć przybory i akcesoria potrzebne do każdego rodzaju zdobienia paznokci: zarówno do użytku domowego, jak i w gabinecie kosmetycznym.

Dodaj komentarz