W jaki sposób można zaoszczędzić na opale?

Wszystko wokół domu

Niemal każdy zastanawia się co zrobić, aby zapłacić mniej za paliwo opałowe. Jest to spory wydatek, obciążający znacznie domowy budżet.  Niestety bez niego się nie obejdzie – to nie wakacje z których możemy zrezygnować. Aby nie przepłacać należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Wybór odpowiedniego paliwa

Jednym z rodzajów paliw, o bardzo dobrych właściwościach jest pellet. Pali się tak samo dobrze jak drewno, a przy tym jest ekologiczny i przyjazny dla urządzeń grzewczych. Certyfikowany pellet z Sosnowca o wysokiej jakości, to gwarancja dłuższej bezawaryjnej pracy kotła lub piecyka. W wyniku spalenia jednej tony pelletu, powstaje zaledwie 6 kg popiołu, który może być wykorzystany jako źródło niepalnych minerałów. Zawierający małą wilgotność materiał wykonany ze sprasowanych trocin i zrębków to doskonały wybór.

Sprawdzony dostawca

Nie dajmy się skusić bardzo atrakcyjnej cenie u przypadkowego sprzedawcy. Taki zakup szybko może okazać się wtopą. Zamiast cieszyć się ciepłem będziemy zirytowani koniecznością częstego dokładania opału do piecyka. Jeśli mamy pieniądze można wcześniej zakupić opał  – przed sezonem grzewczym, wtedy zaoszczędzimy kilkadziesiąt złotych. Jeśli urządzenie jest zapełniane pelletem z Sopotu możemy być pewni jego dobrej jakości. Jest to jedno z miast, które szczyci się firmami sprzedającymi certyfikowane produkty. Gdy nie mamy pewności co do miejsca w którym dokonujemy zakupu, warto podpytać innych. Zadowolony sąsiad może okazać się źródłem rzetelnych informacji.

Dodaj komentarz