Remont łazienki – jakie akcesoria warto kupić?

Wszystko wokół domu

Remont łazienki jest doskonałym sposobem na zwiększenie jej funkcjonalności i urozmaicenie przestrzeni. Warto wówczas wyposażyć to pomieszczenie w liczne akcesoria i dodatki, które z jednej strony są ładne, z drugiej zaś potrafią usprawnić wiele codziennych czynności. Najbardziej przydatne akcesoria łazienkowe to oczywiście specjalne dywaniki podłogowe, kosze na śmieci oraz dozowniki do mydła. Pozostałe rozwiązania zostaną wymienione i pokrótce opisane w kolejnym akapicie. 

Rzeczy niezbędne i typowo dekoracyjne

W każdej łazience, oprócz wspomnianych już dywaników, koszy i dozowników, powinny się koniecznie znaleźć kubki na szczoteczki do zębów oraz pojemniki przeznaczone do przechowywania akcesoriów kąpielowych czy przyborów kosmetycznych. Można je z powodzeniem postawić albo na umywalce, albo na oddzielnej półce (ewentualnie powiesić nad wanną). Poza tym z pewnością przyda nam się stylowy uchwyt chromowany na papier toaletowy, estetyczna szczotka do czyszczenia toalety, a także bieliźniarka. W przypadku tej ostatniej konstrukcji zaleca się postawienie na produkt wykonany z wikliny, naturalnego drewna lub silikonu, ponieważ są to rozwiązania designerskie i bardzo modne.

Warto też zainteresować się grzejnikowym wieszakiem na ręczniki i funkcjonalnymi uchwytami, dzięki którym utrzymanie porządku nie będzie stanowiło żadnego problemu. Po wprowadzeniu do wnętrza wymienionych elementów można dodatkowo zdecydować się na kilka ozdób w postaci wazonu, figurki czy świeczek. Zaleca się jednak ograniczenie ilości dekoracji do minimum, aby nie przytłaczać nadmiernie przestrzeni.

Dodaj komentarz