Torebka damskie – jakie modele są najmodniejsze

Życie i styl

Damskie torebki już dawno przestały pełnić rolę stricte użytkową. Dzisiejsze torebki to jeden z najważniejszych dodatków w damskiej garderobie potrafiący zmienić całą stylizację. Każda szanująca się firma modowa kilka razy do roku wypuszcza nowe modele, nawiązujące do aktualnie obowiązujących trendów It bag.

Czym są It Bags?

Wraz z rozwojem mediów społecznościowych, zwłaszcza takich platform jak Instagram, niezwykle popularne stało się określenie It bag, co w wolnym tłumaczeniu oznacza najbardziej pożądaną i popularną aktualnie torebkę w danej chwili – obiekt pożądania każdej miłośniczki mody. Od lat na czele listy It bags znajdują się torebki ze skóry marki Chanel czy francuskiej firmy Hermes. Każdy sezon ma jednak swoją własną It bag. Ostatnimi czasy są to włoskie torebki damskie zaprojektowane przez dom mody Gucci oraz Fendi.

Najpopularniejsze modele torebek na wiosnę/lato 2019

Prym w tym sezonie, podobnie zresztą jak w zeszłym roku będą wiodły koszyki i shopperki z plecionki lub rafii. Nadchodzący sezon to także hołd w stronę klasyki. Pełną parą wracają czarne skórzane torebki, zwłaszcza w wersji city, czyli torebki średniej wielkości, z krótkim paskiem noszonym w dłoni. Osoby, które mają już dość czarnych torebek, mogą śmiało wybrać białe lub pastelowe odcienie.

Dla odważnych kobiet projektanci proponują modele w zwierzęce motywy. W najbliższym czasie na ulicach pojawią się także nerki, czyli małe torebki noszone na pasku. Współczesne nerki nijak mają się do tych znanych z bazarów i targowisk lat 90. Są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim bardzo stylowe!

Dodaj komentarz