Dlaczego zamiana samochodu na rower to dobre rozwiązanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy spojrzysz na liczby, dojazd do pracy rowerem jest stosunkowo bardziej przyjazny dla środowiska niż dojazd samochodem. Właśnie dlatego na przestrzeni lat powstały działalności takie jak Bike2Box, które wskazują powody, dlaczego jest to bardziej opłacalne.

Przeciw emisyjności

Rower, to emisja zerowa. Wybierając samochód, udając się do miejsca pracy, znacząco oraz negatywnie oddziałujesz na środowisko naturalne. Jeśli codziennie jeździsz samochodem do pracy, zużywasz ponad 3 razy więcej energii niż ktoś, kto wybiera rower – https://bike2box.com/bikeday. A ponieważ wyprodukowanie roweru wymaga mniej energii niż samochodu, przyczyniasz się w dużo mniejszym stopniu do wzrostu globalnego ocieplenia.

Na plus dla zdrowia

To dobre dla Twojego zdrowia. Jazda na rowerze to świetne ćwiczenie, a badania wykazały, że obniża ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2 i wystąpienia nowotworów. Ponadto jazda na rowerze poprawia krążenie.

Dojazdy na rowerze mogą pomóc Ci utracić wagę, jeśli próbujesz zrzucić kilka kilogramów. Zmniejszają również ślad węglowy i pomagają chronić środowisko.

Ludzie walczą o dobro planety

Inicjatywy takie jak wspomniane Bike2Box, zachęcają nas do zarzucenia 4-rech kółek i udana się na przyjemną i odprężającą wycieczkę dwuśladem, nim zasiądziemy w biurze. Oferują oni wsparcie techniczne jeśli rower jest w nie najlepszym stanie i robią wszystko, abyśmy my mieli warunku do komfortowego dbania o środowisko naturalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lampy sufitowe – w jakich wnętrzach prezentują się najlepiej?
Lampy sufitowe – w jakich wnętrzach prezentują się najlepiej?
Zastanawiając się, która lampa będzie najlepsza do naszego pomieszczenia warto najpierw określić styl, jaki tam panuje. Pomimo upływu lat wciąż […]
Z jakim problemem należy udać się do mechanika?
Z jakim problemem należy udać się do mechanika?
Jeszcze kilkanaście lat temu domorosły mechanik mógł poradzić sobie z wieloma awariami, które przytrafiły się jego ukochanemu pojazdowi. Technologia jednak […]
Jak można zadbać o prywatność w naszym domu?
Jak można zadbać o prywatność w naszym domu?
W dzisiejszym świecie bezpieczeństwo stało się głównym problemem. Ludzie martwią się o bezpieczeństwo swoich domów i rodzin. Wraz ze wzrostem […]