Dlaczego zamiana samochodu na rower to dobre rozwiązanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy spojrzysz na liczby, dojazd do pracy rowerem jest stosunkowo bardziej przyjazny dla środowiska niż dojazd samochodem. Właśnie dlatego na przestrzeni lat powstały działalności takie jak Bike2Box, które wskazują powody, dlaczego jest to bardziej opłacalne.

Przeciw emisyjności

Rower, to emisja zerowa. Wybierając samochód, udając się do miejsca pracy, znacząco oraz negatywnie oddziałujesz na środowisko naturalne. Jeśli codziennie jeździsz samochodem do pracy, zużywasz ponad 3 razy więcej energii niż ktoś, kto wybiera rower – https://bike2box.com/bikeday. A ponieważ wyprodukowanie roweru wymaga mniej energii niż samochodu, przyczyniasz się w dużo mniejszym stopniu do wzrostu globalnego ocieplenia.

Na plus dla zdrowia

To dobre dla Twojego zdrowia. Jazda na rowerze to świetne ćwiczenie, a badania wykazały, że obniża ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2 i wystąpienia nowotworów. Ponadto jazda na rowerze poprawia krążenie.

Dojazdy na rowerze mogą pomóc Ci utracić wagę, jeśli próbujesz zrzucić kilka kilogramów. Zmniejszają również ślad węglowy i pomagają chronić środowisko.

Ludzie walczą o dobro planety

Inicjatywy takie jak wspomniane Bike2Box, zachęcają nas do zarzucenia 4-rech kółek i udana się na przyjemną i odprężającą wycieczkę dwuśladem, nim zasiądziemy w biurze. Oferują oni wsparcie techniczne jeśli rower jest w nie najlepszym stanie i robią wszystko, abyśmy my mieli warunku do komfortowego dbania o środowisko naturalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego duże firmy decydują się na montaż oczyszczalni biologicznych i separatorów substancji ropopochodnych
Dlaczego duże firmy decydują się na montaż oczyszczalni biologicznych i separatorów substancji ropopochodnych
W dobie coraz większej troski o środowisko naturalne i stale rosnącej świadomości ludzi na temat ich wypływu na przyrodę wiele […]
Przetwornik ciśnienia cieczy – co to jest?
Przetwornik ciśnienia cieczy – co to jest?
Przetwornik ciśnienia cieczy to urządzenie, które przetwarza ciśnienie cieczy na sygnał elektryczny. Jest on zazwyczaj używany do pomiaru poziomu cieczy. […]
Porcelanowe, ceramiczne, szklane – jakie kubki wybrać?
Porcelanowe, ceramiczne, szklane – jakie kubki wybrać?
Dlaczego niektórzy smakosze do swojej porannej małej czarnej wybierają tylko i wyłącznie kubki ceramiczne białe? To bardzo proste. Zapach i […]