Co zrobić, gdy w ogrodzie pojawią się insekty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nastanie ciepłych dni zachęca do spędzania wieczorów w ogrodzie. Niestety już na przełomie kwietnia i maja rozpoczyna się szczyt lęgowy komarów i niektórych gatunków much, co skutecznie może popsuć wypoczynek. Jedynym sposobem aby skutecznie pozbyć się insektów jest zastosowanie specjalistycznych oprysków przeciw tym nieproszonym gościom.

Czym się kierować przy wyborze oprysków?

Opryski na komary i meszki w ogrodzie stanowią inwazyjną i chemiczną metodę pozbywania się insektów. Jest to jednak również jedyny w pełni skuteczny sposób walki z uciążliwymi owadami. Wśród wielu dostępnych specyfików warto wybrać te, które są najbardziej wydajne, ponieważ oprysk należy zastosować jednorazowo na dużej powierzchni. Zaleca się aby środek chemiczny został rozpylony w całym ogrodzie i przy jego granicach, a nie tylko w okolicy oczek wodnych czy fontann.

Choć większość osób decydując się na zakup chemicznych środków do zwalczania owadów, ma na celu przede wszystkim pozbycie się komarów, warto mieć także na uwadze muchy i meszki. Choć nie gryzą, to przenoszą każdorazowo ponad milion bakterii, które są potencjalnie niebezpieczne, gdyż wywołać mogą m.in. dur brzuszny.

Kiedy najlepiej zastosować opryski?

Opryski na muchy, komary czy meszki należy wykonać wyłącznie w słoneczne dni (aby deszcz nie zmył preparatu natychmiast po jego rozpyleniu), wczesnym rankiem bądź wieczorem. Należy przy tym pamiętać, że bez względu na markę zastosowanego produktu, oprysk jest nieobojętny dla środowiska, dlatego też jeśli w ogrodzie znajdują się oczka wodne z rybami, należy je uprzednio odpowiednio zabezpieczyć.

Choć koszt tej metody pozbywania się insektów oscyluje wokół kilkuset złotych, to jednak jest to wydatek, który pozwoli cieszyć się urokami ciepłych letnich wieczorów spędzonych w ogrodzie przez dłuższy czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Grupa iCEA – agencja SEO, która udzieli Ci darmowego audytu SEO
Grupa iCEA – agencja SEO, która udzieli Ci darmowego audytu SEO
Poznańska agencja iCEA Agencje SEO mają różne specjalizacje. Niektóre agencje SEO specjalizują się w lokalnym SEO, podczas gdy inne specjalizują […]
Jak z pomysłem urządzić pokój dziewczynki?
Jak z pomysłem urządzić pokój dziewczynki?
Pokoje dziewcząt to szczególne miejsce, w którym można wyrazić swoją kreatywność i wyobraźnię. Pokój dziewczynki powinien być miejscem, w którym […]
Jakie cechy powinny mieć opony przeznaczone na okres letni?
Jakie cechy powinny mieć opony przeznaczone na okres letni?
Opony letnie znajdują zastosowanie w warunkach wiosennych, letnich i wczesnojesiennych. Przyglądając się ich bieżnikowi, szybko można zauważyć, że znacząco różni […]