Co zrobić, gdy w ogrodzie pojawią się insekty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nastanie ciepłych dni zachęca do spędzania wieczorów w ogrodzie. Niestety już na przełomie kwietnia i maja rozpoczyna się szczyt lęgowy komarów i niektórych gatunków much, co skutecznie może popsuć wypoczynek. Jedynym sposobem aby skutecznie pozbyć się insektów jest zastosowanie specjalistycznych oprysków przeciw tym nieproszonym gościom.

Czym się kierować przy wyborze oprysków?

Opryski na komary i meszki w ogrodzie stanowią inwazyjną i chemiczną metodę pozbywania się insektów. Jest to jednak również jedyny w pełni skuteczny sposób walki z uciążliwymi owadami. Wśród wielu dostępnych specyfików warto wybrać te, które są najbardziej wydajne, ponieważ oprysk należy zastosować jednorazowo na dużej powierzchni. Zaleca się aby środek chemiczny został rozpylony w całym ogrodzie i przy jego granicach, a nie tylko w okolicy oczek wodnych czy fontann.

Choć większość osób decydując się na zakup chemicznych środków do zwalczania owadów, ma na celu przede wszystkim pozbycie się komarów, warto mieć także na uwadze muchy i meszki. Choć nie gryzą, to przenoszą każdorazowo ponad milion bakterii, które są potencjalnie niebezpieczne, gdyż wywołać mogą m.in. dur brzuszny.

Kiedy najlepiej zastosować opryski?

Opryski na muchy, komary czy meszki należy wykonać wyłącznie w słoneczne dni (aby deszcz nie zmył preparatu natychmiast po jego rozpyleniu), wczesnym rankiem bądź wieczorem. Należy przy tym pamiętać, że bez względu na markę zastosowanego produktu, oprysk jest nieobojętny dla środowiska, dlatego też jeśli w ogrodzie znajdują się oczka wodne z rybami, należy je uprzednio odpowiednio zabezpieczyć.

Choć koszt tej metody pozbywania się insektów oscyluje wokół kilkuset złotych, to jednak jest to wydatek, który pozwoli cieszyć się urokami ciepłych letnich wieczorów spędzonych w ogrodzie przez dłuższy czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Hospicjum domowe – wszystko co musisz wiedzieć
Hospicjum domowe – wszystko co musisz wiedzieć
Jest wiele powodów, dla których możesz chcieć dołączyć jako wolontariusz do hospicjum. Możesz szukać swojej kariery w służbie zdrowia i […]
Co można znaleźć w sklepie z częściami budowlanymi?
Co można znaleźć w sklepie z częściami budowlanymi?
Jeżeli rozpoczynamy działalność budowlaną lub stoimy przed koniecznością przeprowadzenia większego bądź mniejszego remontu, warto zorientować się, gdzie dostępne będą niezbędne […]
Biuro rachunkowe – dlaczego warto powierzyć swoje finanse profesjonalistom?
Biuro rachunkowe – dlaczego warto powierzyć swoje finanse profesjonalistom?
Księgowość, to może być wyzwanie, aby wszystko zrobić na czas. Twoja firma rośnie i po prostu nie masz czasu, aby […]