Co zrobić, gdy w ogrodzie pojawią się insekty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nastanie ciepłych dni zachęca do spędzania wieczorów w ogrodzie. Niestety już na przełomie kwietnia i maja rozpoczyna się szczyt lęgowy komarów i niektórych gatunków much, co skutecznie może popsuć wypoczynek. Jedynym sposobem aby skutecznie pozbyć się insektów jest zastosowanie specjalistycznych oprysków przeciw tym nieproszonym gościom.

Czym się kierować przy wyborze oprysków?

Opryski na komary i meszki w ogrodzie stanowią inwazyjną i chemiczną metodę pozbywania się insektów. Jest to jednak również jedyny w pełni skuteczny sposób walki z uciążliwymi owadami. Wśród wielu dostępnych specyfików warto wybrać te, które są najbardziej wydajne, ponieważ oprysk należy zastosować jednorazowo na dużej powierzchni. Zaleca się aby środek chemiczny został rozpylony w całym ogrodzie i przy jego granicach, a nie tylko w okolicy oczek wodnych czy fontann.

Choć większość osób decydując się na zakup chemicznych środków do zwalczania owadów, ma na celu przede wszystkim pozbycie się komarów, warto mieć także na uwadze muchy i meszki. Choć nie gryzą, to przenoszą każdorazowo ponad milion bakterii, które są potencjalnie niebezpieczne, gdyż wywołać mogą m.in. dur brzuszny.

Kiedy najlepiej zastosować opryski?

Opryski na muchy, komary czy meszki należy wykonać wyłącznie w słoneczne dni (aby deszcz nie zmył preparatu natychmiast po jego rozpyleniu), wczesnym rankiem bądź wieczorem. Należy przy tym pamiętać, że bez względu na markę zastosowanego produktu, oprysk jest nieobojętny dla środowiska, dlatego też jeśli w ogrodzie znajdują się oczka wodne z rybami, należy je uprzednio odpowiednio zabezpieczyć.

Choć koszt tej metody pozbywania się insektów oscyluje wokół kilkuset złotych, to jednak jest to wydatek, który pozwoli cieszyć się urokami ciepłych letnich wieczorów spędzonych w ogrodzie przez dłuższy czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym można kosić duży ogród?
Czym można kosić duży ogród?
Właściciele sporej wielkości ogrodów muszą się zaopatrzyć w specjalne narzędzia, które poradzą sobie z koszeniem dużych połaci trawy. Do wyboru […]
Kinezjologia – komu może pomóc?
Kinezjologia – komu może pomóc?
Kinezjologia może pomóc w usunięciu wszelkich blokad i zaburzeń równowagi w mięśniach, nerwach i kościach, które są przyczyną bólu i […]
Rustykalna suknia na wesele, czyli jaka?
Rustykalna suknia na wesele, czyli jaka?
Wybierając suknię ślubną warto dopasować ją do charakteru naszego wesela. Efekt spójności estetycznej jest niezwykle ważny i dąży do niego […]