Kiedy należy skorzystać z wypożyczalni medycznej

Zdrowe życie

Mówi się, że zdrowie jest najważniejsze w życiu człowieka. Niestety bywają różne sytuacje, w których zdrowie ulega pogorszeniu i potrzebne jest skorzystanie ze sprzętu medycznego. Można go zakupić albo wypożyczyć. Kiedy należy skorzystać z wypożyczalni medycznej?

Wypadek

Kiedy zdarzy się wypadek i następuje jakiś uraz, potrzebny jest sprzęt, który pomoże w poruszaniu się lub rekonwalescencji. Na przykład przy pęknięciu lub złamaniu nogi będzie potrzebna kula albo dwie. Zamiast kupować taki sprzęt (który de facto będzie potrzebny tylko przez jakiś czas) można do wypożyczyć. Wypożyczalnia sprzętu medycznego ma w ofercie różnego typu kule i laski. Poza tym można tam wypożyczyć ortezę potrzebną do rehabilitacji kolana albo temblak służący do podtrzymywania ręki po złamaniu lub pęknięciu.

Podeszły wiek

Starość niesie za sobą nieuchronną utratę sił, a nieraz urazy, które bardzo trudno wyleczyć. Dlatego częstą pomocą w opiece nad starszą osobą są wózki inwalidzkie. Ze względu na cenę takiego sprzętu albo trudności z jego odsprzedażą po użytkowaniu, wielu opiekunów decyduje się na wypożyczenie wózka inwalidzkiego z wypożyczalni. W innej sytuacji zamiast wózka może wystarczyć balkonik lub laska.

W opiece nad osobą starszą lub niepełnosprawną może też być bardzo pomocne specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne. Takie łóżko ma regulowany (często elektrycznie) kąt pochylenia oparcia lub wysokość legowiska, co pomaga w pielęgnacji pacjenta albo umożliwia mu spożywanie posiłków w wygodnej pozycji. Tego rodzaju sprzęt można znaleźć na http://medistuff.pl/kontakt/wielkopolskie/konin/.

Dodaj komentarz