W jakich przypadkach warto skorzystać z rehabilitacji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja to proces powrotu do normalności. Jest to sposób, aby pomóc ciału i umysłowi odzyskać sprawność po chorobie lub urazie. Rehabilitacja może być również stosowana w celu pomocy osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, takie jak zapalenie stawów lub choroba serca, w opanowaniu objawów i powrocie do codziennych czynności. Może być stosowany w przypadku szerokiego zakresu warunków, takich jak:

Urazy 

Rehabilitacja jest często potrzebna po poważnym wypadku lub operacji. Może ona pomóc w odzyskaniu siły i zakresu ruchu potrzebnego do powrotu do codziennych czynności i odzyskania niezależności.

Nowotwory

Rehabilitacja może być potrzebna, jeśli przeszedłeś operację, chemioterapię lub radioterapię z powodu raka.

Zapalenie stawów 

Rehabilitacja może pomóc złagodzić ból, sztywność i poprawić mobilność u osób z zapaleniem stawów.

Choroby serca

Rehabilitacja pomaga osobom po zawale serca lub operacji serca odzyskać siłę i wytrzymałość poprzez programy ćwiczeń dostosowane do ich potrzeb.

Rodzaje terapii

Rehabilitacja może obejmować terapię fizyczną, terapię zajęciową i terapię mowy. Te rodzaje leczenia nazywane są terapiami „manualnymi”, ponieważ polegają na stosowaniu technik ręcznych do leczenia mięśni i nerwów ciała.

Programy rehabilitacyjne mogą trwać od 30 do 90 dni, w zależności od stopnia zaawansowania uzależnienia, ale leczenie może być kontynuowane przez wiele lat po jego zakończeniu, ponieważ dana osoba kontynuuje sesje doradcze i terapeutyczne.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej usługi, to koniecznie sprawdź stronę: https://familymedica.waw.pl/rehabilitacja/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać i kupić dobre wino?
Jak wybrać i kupić dobre wino?
Oferta win dostępna w sklepach jest niezmiernie szeroka i zróżnicowana, to wyłącznie od nas zależy na jaki wariant smakowy oraz […]
Jak skutecznie podnosić kompetencje swoich pracowników?
Jak skutecznie podnosić kompetencje swoich pracowników?
Prowadząc własną działalność gospodarczą, warto myśleć o ciągłym rozwoju i dostosowywaniu się do trendów panujących obecnie, jak i tych, które […]
Co jest potrzebne do budowy tarasu?
Co jest potrzebne do budowy tarasu?
Korzyści wynikające z posiadania własnego tarasu są ogromne, dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się na jego […]