W jakich przypadkach warto skorzystać z rehabilitacji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja to proces powrotu do normalności. Jest to sposób, aby pomóc ciału i umysłowi odzyskać sprawność po chorobie lub urazie. Rehabilitacja może być również stosowana w celu pomocy osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, takie jak zapalenie stawów lub choroba serca, w opanowaniu objawów i powrocie do codziennych czynności. Może być stosowany w przypadku szerokiego zakresu warunków, takich jak:

Urazy 

Rehabilitacja jest często potrzebna po poważnym wypadku lub operacji. Może ona pomóc w odzyskaniu siły i zakresu ruchu potrzebnego do powrotu do codziennych czynności i odzyskania niezależności.

Nowotwory

Rehabilitacja może być potrzebna, jeśli przeszedłeś operację, chemioterapię lub radioterapię z powodu raka.

Zapalenie stawów 

Rehabilitacja może pomóc złagodzić ból, sztywność i poprawić mobilność u osób z zapaleniem stawów.

Choroby serca

Rehabilitacja pomaga osobom po zawale serca lub operacji serca odzyskać siłę i wytrzymałość poprzez programy ćwiczeń dostosowane do ich potrzeb.

Rodzaje terapii

Rehabilitacja może obejmować terapię fizyczną, terapię zajęciową i terapię mowy. Te rodzaje leczenia nazywane są terapiami „manualnymi”, ponieważ polegają na stosowaniu technik ręcznych do leczenia mięśni i nerwów ciała.

Programy rehabilitacyjne mogą trwać od 30 do 90 dni, w zależności od stopnia zaawansowania uzależnienia, ale leczenie może być kontynuowane przez wiele lat po jego zakończeniu, ponieważ dana osoba kontynuuje sesje doradcze i terapeutyczne.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej usługi, to koniecznie sprawdź stronę: https://familymedica.waw.pl/rehabilitacja/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Klimatyzacja – jakie ma zalety?
Klimatyzacja – jakie ma zalety?
Klimatyzacja może być świetnym sposobem na uzyskanie ulgi od upałów. Jest to również dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i energii. […]
Jakie są wymogi dotyczące montażu przydomowej oczyszczalni ścieków?
Jakie są wymogi dotyczące montażu przydomowej oczyszczalni ścieków?
Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków, którą można nabyć np. na https://centrum-sciekow.pl, okazać się może inwestycją niezwykle opłacalną, a także ekologiczną. Jednocześnie, […]
Zadbaj o to, by logo Twojej firmy widniało na każdym detalu i przyborze
Zadbaj o to, by logo Twojej firmy widniało na każdym detalu i przyborze
Ciekawie wyglądające logo jest w wielu przypadkach jedną z najskuteczniejszych form reklamy firmy. Kluczem jest jednak jego silne zakorzenienie się […]