W jakich przypadkach warto skorzystać z rehabilitacji?

Życie i styl

Rehabilitacja to proces powrotu do normalności. Jest to sposób, aby pomóc ciału i umysłowi odzyskać sprawność po chorobie lub urazie. Rehabilitacja może być również stosowana w celu pomocy osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, takie jak zapalenie stawów lub choroba serca, w opanowaniu objawów i powrocie do codziennych czynności. Może być stosowany w przypadku szerokiego zakresu warunków, takich jak:

Urazy 

Rehabilitacja jest często potrzebna po poważnym wypadku lub operacji. Może ona pomóc w odzyskaniu siły i zakresu ruchu potrzebnego do powrotu do codziennych czynności i odzyskania niezależności.

Nowotwory

Rehabilitacja może być potrzebna, jeśli przeszedłeś operację, chemioterapię lub radioterapię z powodu raka.

Zapalenie stawów 

Rehabilitacja może pomóc złagodzić ból, sztywność i poprawić mobilność u osób z zapaleniem stawów.

Choroby serca

Rehabilitacja pomaga osobom po zawale serca lub operacji serca odzyskać siłę i wytrzymałość poprzez programy ćwiczeń dostosowane do ich potrzeb.

Rodzaje terapii

Rehabilitacja może obejmować terapię fizyczną, terapię zajęciową i terapię mowy. Te rodzaje leczenia nazywane są terapiami „manualnymi”, ponieważ polegają na stosowaniu technik ręcznych do leczenia mięśni i nerwów ciała.

Programy rehabilitacyjne mogą trwać od 30 do 90 dni, w zależności od stopnia zaawansowania uzależnienia, ale leczenie może być kontynuowane przez wiele lat po jego zakończeniu, ponieważ dana osoba kontynuuje sesje doradcze i terapeutyczne.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej usługi, to koniecznie sprawdź stronę: https://familymedica.waw.pl/rehabilitacja/.

Dodaj komentarz