Awaria samochodu – co zrobić?

Technologia

Samochody są świetne kiedy działają. Pozwalają nam przemieszczać się szybko, bezpiecznie i komfortowo. Niestety, gdy coś pójdzie nie tak, mogą jedynie przyprawić o ból głowy i mocno odchudzić nasz portfel. Awarie jednak zdarzają się, ponieważ pojazd jest tylko urządzeniem mechanicznym, w którym zawsze jakaś część może ulec uszkodzeniu bądź zwyczajnemu zużyciu. Ważne, by na okres naprawy auta po awarii mieć czym jeździć, zwłaszcza, gdy pracujemy daleko od domu. Sprawdzamy jak nie zostać bez czterech kółek na czas reperacji samochodu.

Wypożyczamy auto

Najprostszym sposobem jest udanie się do wypożyczalni samochodów i zrekompensowanie sobie w ten sposób chwilowy brak własnych czterech kółek. W każdym dużym mieście jest mnóstwo punktów, które prowadzą wynajem samochodów Kraków jako drugie pod względem wielkości i liczby ludności miasto w Polsce jest tego doskonałym przykładem. Wypożyczenie auta na okres kilku dni nie jest dużym kosztem, natomiast pozwoli nam przez ten okres zupełnie normalnie funkcjonować.

Pojazd zastępczy

Druga opcja to skorzystanie z ubezpieczenia samochodu, które może przewidywać dla nas możliwość skorzystania z tak zwanego pojazdu zastępczego. Zazwyczaj ubezpieczyciel współpracuje z jedną z firm wynajmujących auta i tam należy zgłosić się po odbiór zastępczego pojazdu. Wtedy nie musimy płacić nic z własnej kieszeni, ponieważ cały wynajem zostaje opłacony z ubezpieczenia. Musimy jednak uprzednio mieć wykupioną taką polisę, warto o tym pomyśleć podczas przedłużania OC.

Dodaj komentarz