Śruby używane do mocowania dużych obciążeń

Technologia

Mocowanie wyjątkowo ciężkich przedmiotów do ściany lub innej powierzchni jest z pewnością zadaniem niełatwym. Wymaga przede wszystkim zastosowania odpowiednich elementów złącznych, które zapewnią całej konstrukcji optymalną stabilność na jak najdłuższy czas. W tej roli znakomicie sprawdzają się zwłaszcza specjalne śruby wzmocnione chemicznie oraz wykonane z materiału o znacznie podwyższonych właściwościach mechanicznych. Tego rodzaju produkty bez problemu kupimy w specjalistycznych sklepach internetowych.

Wybierajmy elementy uznanych producentów

W przypadku konieczności zamocowania ciężkiego obiektu do grubej ściany betonowej najlepiej jest postawić na ponadprzeciętnie wytrzymałe śruby trapezowe, idealnie przystosowane do dużych obciążeń. Są one odporne na korozję i wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Charakteryzują się specyficzną obrotową konstrukcją, dając tym samym możliwość uzyskania działania o dużej płynności. Poza tym ze względu na prostoliniowość gwarantują odpowiedni rozkład nacisku na miejsce, w którym dochodzi do ich bezpośredniego styku z nakrętką. Wysokiej klasy śruby trapezowe można zamówić na https://www.kristal.net.pl/produkty/sruby-trapezowe/365.

Mocowanie ciężkich przedmiotów do litych powierzchni można również z powodzeniem przeprowadzić za pomocą śrub utwardzonych chemicznie. Znakomicie nadają się one w szczególności do montażu bram garażowych, stojaków czy rozbudowanych markiz okiennych. Dodajmy, że oprócz śrub warto wykorzystywać choćby kołki rozporowe zakotwione oraz wzmocnione wkręty o średnicy co najmniej 10 mm.

Dodaj komentarz