Alkoholizm – czy można go wyleczyć?

Zdrowe życie

Alkoholizm jest chorobą przewlekłą, która często postępuje, jeśli nie jest leczona. W dłuższej perspektywie może być śmiertelny. Alkoholicy mogą doświadczyć zarówno fizycznych, jak i psychologicznych objawów odstawienia, gdy przestają pić alkohol.

Nie ma leków, które mogą wyleczyć alkoholizm, ale istnieją zabiegi dostępne, aby pomóc ludziom przestać pić alkohol i pozostać trzeźwym.

Dlaczego dochodzi do alkoholizmu?

Alkohol wpływa na każdego inaczej, w zależności od takich czynników jak wiek, płeć, waga, pochodzenie etniczne i historia alkoholizmu w rodzinie. Niektórzy ludzie mają predyspozycje do alkoholizmu, co oznacza, że są bardziej narażeni na uzależnienie. Alkohol może być również narkotykiem, który prowadzi ludzi do nadużywania narkotyków. National Council on Alcoholism and Drug Dependence szacuje, że od 10% do 15% dorosłych Amerykanów ma problem z alkoholem.

Ośrodek leczenia uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnień to miejsce, w którym osoby zmagające się z uzależnieniem mogą odzyskać zdrowie. Ośrodek leczenia oferuje pacjentom bezpieczne i wspierające środowisko, a także narzędzia niezbędne do pokonania ich uzależnień. Większość ośrodków leczenia oferuje sesje doradcze jeden na jeden z doradcą lub terapeutą, sesje terapii grupowej i edukację na temat zaburzeń związanych z nadużywaniem substancji.

Ośrodki leczenia oferują również usługi detoksykacji, które mają na celu pomoc pacjentom w zarządzaniu fizycznymi objawami odstawienia alkoholu lub narkotyków.

Dodaj komentarz