Jak dobrać oprawki do swojego kształtu twarzy?

Zdrowe życie

Dobierając okulary powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko kolor oprawek, ale również ich kształt. Musi być on właściwie dopasowany do rysów naszej twarzy, ponieważ dzięki temu podkreślą one naszą urodę. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu okularów powinniśmy więc dowiedzieć się na co zwrócić szczególną uwagę, aby był to dobry wybór.

Czym trzeba kierować się wybierając okulary?

Jeśli posiadamy twarz okrągłą, czyli taką której wysokość oraz szerokość są praktycznie takie same, warto sięgnąć po oprawki, które optycznie ją wysmuklą oraz wyszczuplą. Najlepiej w tym celu sprawdzą się okulary prostokątne lub kwadratowe. Dobrze, aby były one dość grube, dzięki czemu nasza twarz wyda się zdecydowanie mniejsza niż w rzeczywistości.

W przypadku twarzy owalnej można wybierać w dowolnym modelu okularów, ponieważ wszystkie prezentować się będą doskonale. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby ich szerokość była zbliżona na szerokości do naszych kości policzkowych.

Buzia kwadratowa wymaga zastosowania oprawek, które sprawią, że będzie ona wyglądała łagodniej i subtelniej. Najlepiej sprawdzą się więc modele owalne lub okrągłe. Zdecydowanie należy natomiast unikać okularów kanciastych.

Twarz podłużna wymaga natomiast skrócenia. Warto więc sięgnąć po duże okulary owalne lub prostokątne. Kierując się tymi zasadami z pewnością uda nam się wybrać model, który idealnie podkreśli naszą urodę. Jeśli mamy problem z samodzielnym doborem, warto odwiedzić gabinet optyczny, taki jak np. Blochoptyk.

Dodaj komentarz