Jak dobrać fryzurę do kształtu swojej twarzy?

Życie i styl

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze fryzury jest kształt twarzy. Istnieje pięć podstawowych kształtów: okrągły, kwadratowy, owalny, w kształcie serca i diamentu.

Okrągły kształt twarzy

Jeżeli masz okrągłą twarz, powinnaś unikać fryzur, które dodają jej wysokości na szczycie, ponieważ to tylko wyolbrzymia jej pełnię. Postaw na dłuższe warstwy wokół policzków i linii szczęki, aby uzyskać bardziej zrównoważony wygląd. Jeżeli masz kręcone włosy, wyprostuj je i dodaj trochę luźnych fal, aby zrównoważyć swoją okrągłość.

Kwadratowy kształt twarzy

Przy kwadratowym kształcie twarzy, chcesz złagodzić kąty poprzez dodanie miękkich fal lub loków wokół podbródka i czoła. Odciągnie to uwagę od Twoich mocnych cech i sprawi, że będą się one wydawać łagodniejsze. Możesz również spróbować grzywki lub tępej grzywki, która zmiękczy obszar czoła i sprawi, że będzie się ono wydawać mniej kanciaste.

Owalny kształt twarzy

Jeżeli masz owalną twarz, każdy styl będzie na Tobie dobrze działał, ponieważ jest to jeden z najbardziej uniwersalnych kształtów twarzy! Warstwy są świetnym sposobem na dodanie objętości w okolicach korony, ale nie sprawiają, że wygląda ona na zbyt okrągłą lub pełną, ponieważ pomagają przełamać długie, proste linie, które w przeciwnym razie mogłyby się pojawić.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to odwiedź stronę internetową: http://www.studiofryzjerskiehania.pl/.

Dodaj komentarz