Jak dobrze spakować się na wakacje?

Hobby i relaks/wypoczynek

Przygotowania do wakacyjnego wyjazdu to głównie pakowanie. Częstym problemem jest ograniczona pojemność walizek, które wydają się niedostosowane do planów właściciela. Zamiast jednak kupować dodatkowe torby czy płacić za ekstra bagaż w samolocie, lepiej spróbować ograniczyć liczbę rzeczy do zabrania. Z początku może się to wydawać nie do zrobienia, ale wystarczy zastosować kilka prostych zasad i na pewno uda się zmieścić wszystko do jednej walizki puccini.

Ubrania na różne okazje

Zamiast kilku sukienek o różnych krojach i stylach, warto zdecydować się na model uniwersalny. Ubranie, które będzie pasowało zarówno na zwiedzanie, jak i wieczorną kolację przy plaży. Niemożliwe? Jak najbardziej do zrobienia, wystarczy nabyć prostą białą lub czarną sukienkę. To dobra baza do różnych stylizacji, które łatwo modyfikować z pomocą różnych dodatków.

Zajmują mniej miejsca w walizce niż ubrania, poza tym już na miejscu warto nabyć jakieś regionalne ozdoby. Podobną rolę odgrywają jednokolorowe topy czy proste jeansy. Pasują do wszystkiego i zmieszczą je torby podróżne do samolotu. Nie ma sensu przepłacać za bagaż rejestrowany.

Rozsądna selekcja

Wakacje to czas, kiedy warto zrezygnować z codziennego nadmiaru rzeczy. Zabranie na wczasy niemal całej szafy mija się z celem. Po pierwsze przekłada się to na codzienny problem z doborem stylizacji. Szkoda tracić urlop na takie dylematy. Lepiej postawić na rzeczy uniwersalne i pasujące do różnych okazji. Tuż po wstaniu wystarczy zarzucić na siebie pierwszy lepszy ciuch i ruszyć na plażę, zwiedzanie czy pyszne śniadanie.

Dodaj komentarz