Na czym polega wakeboarding?

Hobby i relaks/wypoczynek

Z roku na rok w naszym kraju coraz większą popularność zdobywa sport zwany wakeboardingiem. To swoiste połączenie klasycznego snowboardu śnieżnego, surfingu, a także nart wodnych. Aktywność ta dostarcza mnóstwa wrażeń i jest stosunkowo łatwa do opanowania, ale wymaga przynajmniej średnich umiejętności pływackich oraz zaopatrzenia się w odpowiedni strój i akcesoria. Wszelkie elementy niezbędne do uprawiania wakeboardingu posiada w swojej ofercie niemal każdy profesjonalny surf shop.

Idealna rozrywka dla osób w różnym wieku

Wakeboarding to sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wybranego akwenu na desce, przy jednoczesnym trzymaniu się linki zamocowanej do wyciągu, ewentualnie specjalnie przystosowanej do tego celu łodzi. Można go z powodzeniem uprawiać zarówno nad morzem, jak i na jeziorze czy rozległej rzece. Oczywiście wiele zależy od warunków atmosferycznych. Godne polecenia miejsca to przede wszystkim Turcja, Tunezja, Egipt oraz Filipiny, chociaż polski Bałtyk również oferuje dogodne warunki – szczególnie w okresie od kwietnia do końca września. Co istotne, nie istnieją żadne szczegółowe wymagania dotyczącego tego sportu. Oznacza to, że jest przeznaczony dla niemal każdego, nawet małych dzieci (w wieku od 6 lat) i osób starszych. Tak naprawdę jedynym przeciwwskazaniem jest otyłość i całkowity brak umiejętności pływackich, gdyż wzrasta wtedy ryzyko zagrożenia zdrowia lub życia.

Decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z wakeboardingiem, trzeba koniecznie zadbać o stosowny sprzęt. Nie obejdzie się bez porządnej deski z wiązaniami, kamizelki wypornościowej i wytrzymałego kasku na głowę. Jeśli chodzi o ten ostatni element, to warto pomyśleć o profesjonalnych kaskach na wakeboard składających się z lekkiej skorupy z wentylacją, miękkiej pianki wewnętrznej typu EVA i regulowanego paska. 

Dodaj komentarz