W co się zaopatrzyć przed pierwszymi zajęciami z kitesurfingu?

Hobby i relaks/wypoczynek

Kitesurfing jest sportem dość młodym, który stosunkowo szybko zdobywa fanów na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim możliwością uprawiania go na morzach, oceanach, ale także niektórych słodkowodnych zbiornikach. Zawodowcy wypowiadają się o tej dyscyplinie w sposób pozytywny, opisując ją jako coś niesamowitego, zapewniającego duży zastrzyk adrenaliny. 

Jak się do tego przygotować?

Samo przygotowanie do kitesurfingu nie jest trudne – przede wszystkim należy kupić odpowiedni sprzęt jakim jest deska i latawiec. Dobór odpowiednich parametrów tego drugiego zależy przede wszystkim od Twojej wagi – im jest ona wyższa, tym większą powierzchnię powinien on mieć. W przypadku deski wybór jest łatwiejszy, bo dowolny – tutaj kierować się możesz na przykład kwestią wyglądu, bądź grubości krawędzi. Jeśli nadal nie jesteś pewien czy kitesurfing jest zajęciem dla Ciebie zamiast kupić wypożycz odpowiedni sprzęt.

Pamiętaj, że sport ten nie należy do najłatwiejszych i jeśli wcześniej go nie uprawiałeś powinieneś skorzystać z usług szkół takich jak np. Kitecrew.pl, które na swoich kursach wprowadzą Cię w jego świat. Profesjonalni i doświadczeni instruktorzy na samym początku powinni zapoznać Cię także z teorią, która – jak się okazuje – jest równie ważna, jeśli chcemy trenować na poważnie. Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu, dlatego jeśli po całym szkoleniu nie będziesz czuł się pewnie, powinieneś wziąć lekcje indywidualne, które z całą pewnością przygotują jeszcze lepiej.

Dodaj komentarz