Jak powstaje folia stretch – O tym nie miałeś pojęcia!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia stretch to plastikowy materiał, którego możesz użyć do owinięcia i zabezpieczenia przedmiotów na czas transportu. Występuje w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i grubości, co pozwala na znalezienie takiego, który spełni Twoje potrzeby. Możesz ją kupić na stronie: https://degafol.pl/.

Surowce

Proces wytwarzania folii stretch rozpoczyna się od surowców, które są wykorzystywane do produkcji produktu. Należą do nich polietylen (PE), który jest najczęstszym rodzajem tworzywa sztucznego stosowanego w produkcji folii stretch. Inne rodzaje PE to HDPE, LDPE, LLDPE i MDPE. Istnieją również inne rodzaje tworzyw sztucznych stosowanych w produkcji folii stretch, w tym PVC, PVDC i PP. Różne rodzaje tworzyw sztucznych mają różne cechy, które sprawiają, że są odpowiednie do pewnych zastosowań.

Produkcja

Po zebraniu wszystkich materiałów i zgromadzeniu ich w jednym miejscu, przechodzą one przez szereg procesów, zanim zostaną przekształcone w wysokiej jakości produkty z folii stretch.

  • Wytłaczanie: Proces ten polega na podawaniu surowców do maszyny zwanej wytłaczarką, gdzie są one podgrzewane do około 200 stopni Celsjusza, a następnie wypychane przez kryzę matrycy pod ciśnieniem, gdzie tworzą pasma lub liny w zależności od wielkości kryzy matrycy użytej podczas procesu wytłaczania.
  • Chłodzenie: Po uformowaniu w nitki lub liny z wytłaczarki, materiały są schładzane do temperatury pokojowej. Dzięki temu w materiale powstaje pewien stopień krystaliczności. Proces ten nadaje folii zdolność do rozciągania i wydłużania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pierwszy trening na siłowni – czy warto wynająć trenera personalnego?
Pierwszy trening na siłowni – czy warto wynająć trenera personalnego?
W ostatnich latach świadomość ludzi na temat własnego zdrowia, a także kondycji i powiązanego z nią dobrego samopoczucia niewątpliwie wzrosła. […]
Loty służbowe i na wakacje. Dlaczego warto korzystać z wynajmu samochodów?
Loty służbowe i na wakacje. Dlaczego warto korzystać z wynajmu samochodów?
Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na wynajem samochodu osobowego. Są to przede wszystkim ludzie wybierający […]
Po jaką markową odzież najchętniej sięgają mężczyźni?
Po jaką markową odzież najchętniej sięgają mężczyźni?
Wiele osób zwraca coraz większą uwagę na wygląd zewnętrzny. Odgrywa on duże znaczenie w relacjach międzyludzkich. Dotyczy to zarówno aspektu […]