Jak powstaje folia stretch – O tym nie miałeś pojęcia!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia stretch to plastikowy materiał, którego możesz użyć do owinięcia i zabezpieczenia przedmiotów na czas transportu. Występuje w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i grubości, co pozwala na znalezienie takiego, który spełni Twoje potrzeby. Możesz ją kupić na stronie: https://degafol.pl/.

Surowce

Proces wytwarzania folii stretch rozpoczyna się od surowców, które są wykorzystywane do produkcji produktu. Należą do nich polietylen (PE), który jest najczęstszym rodzajem tworzywa sztucznego stosowanego w produkcji folii stretch. Inne rodzaje PE to HDPE, LDPE, LLDPE i MDPE. Istnieją również inne rodzaje tworzyw sztucznych stosowanych w produkcji folii stretch, w tym PVC, PVDC i PP. Różne rodzaje tworzyw sztucznych mają różne cechy, które sprawiają, że są odpowiednie do pewnych zastosowań.

Produkcja

Po zebraniu wszystkich materiałów i zgromadzeniu ich w jednym miejscu, przechodzą one przez szereg procesów, zanim zostaną przekształcone w wysokiej jakości produkty z folii stretch.

  • Wytłaczanie: Proces ten polega na podawaniu surowców do maszyny zwanej wytłaczarką, gdzie są one podgrzewane do około 200 stopni Celsjusza, a następnie wypychane przez kryzę matrycy pod ciśnieniem, gdzie tworzą pasma lub liny w zależności od wielkości kryzy matrycy użytej podczas procesu wytłaczania.
  • Chłodzenie: Po uformowaniu w nitki lub liny z wytłaczarki, materiały są schładzane do temperatury pokojowej. Dzięki temu w materiale powstaje pewien stopień krystaliczności. Proces ten nadaje folii zdolność do rozciągania i wydłużania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać uniform, adekwatnie do wykonywanego zawodu czy obejmowanego stanowiska?
Jak dobrać uniform, adekwatnie do wykonywanego zawodu czy obejmowanego stanowiska?
Są takie zawody, które nie wymagają specjalnego stroju do pracy. Wystarczy, by był on czysty, schludny i niewyzywający. Są instytucje, […]
Jak radzić sobie z nadmierną suchością oka?
Jak radzić sobie z nadmierną suchością oka?
Osoby spędzające dużo czasu przed komputerem lub telewizorem często zmagają się z nadmierną suchością oczu. Problem ten jest również nierzadko […]
Najbardziej powszechne zabawki dla psów
Najbardziej powszechne zabawki dla psów
Pewne jest to, że każdy pies bez względu na wiek uwielbia się bawić, a i właściciele także czerpią przyjemność z […]