Jak stworzyć strefę wypoczynku w ogrodzie?

Wszystko wokół domu

Przyjemnie jest spędzać czas w ogrodzie. Pielęgnowanie grządek warzywnych i rabat kwiatowych odpręża. Stajemy się bardziej spokojni i szczęśliwi. Po miłej pracy w ogródku trzeba też odpocząć, rozprostować nogi i napić się w spokoju soku lub herbaty. Relaksujący wypoczynek nie może jednak przerwać deszcz, dlatego przyda się mała altanka lub przynajmniej jakiś daszek, chroniący przed deszczem.

Prosty sposób na tanią altanę

Tanie i szybkie zagospodarowanie małej części ogrodu zadaszeniem tarasu z drewna, by móc rozkoszować się świeżym powietrzem bez względu na pogodę, jest postawienie wiaty drewnianej. Ustawimy ją w każdej części ogrodu. Może stać swobodnie z rozpiętym przezroczystym dachem podpartym 4 mocnymi żerdziami lub opierać się jednym bokiem o płot bądź ścianę domu. Dach o chroniącej strukturze przed promieniami UV pozwoli nam spędzać czas w ogrodzie także w trakcie upałów. 

Przedłużenie tarasu półokrągłym dachem, np. takim jak na stronie http://www.drepo.pl/wiaty/ lub prostym, w zależności od naszych upodobań, pozwoli nam na optyczne powiększenie domu. Ustawione krzesła i kawiarniany stolik albo leżak pod daszkiem wiaty będzie doskonałym miejscem nie tylko na wypoczynek z książką, ale także na pracę przy laptopie albo naukę. Pobyt na świeżym powietrzu jest o wiele korzystniejszy niż przebywanie w murach, dlatego takie zadaszenie tarasu pozwoli nam częściej bywać na dworze.

Drewniana konstrukcja, która ma strukturę wyłącznie z drewna klejonego, nie musi być impregnowana, by służyła nam wiele lat. Dach z poliwęglanu komorowego może być bardziej przezroczysty (biały) lub przytłumiony (o ciemniejszej barwie).

Dodaj komentarz