Jak usuwane są odciski na stopie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zmaga się z odciskami na stopach, które powstają przeważnie wskutek noszenia zbyt obcisłych albo niewygodnych butów. Mogą się one pojawić zarówno na opuszkach palców, jak i pod płytkami paznokci, w wałach między nimi czy na podeszwach. Są to zmiany skórne zbudowane z licznych warstw zrogowaciałego naskórka, powodujące spory ból. Dlatego też należy je usunąć z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi podologicznych. Kupimy je bez problemu w tym sklepie online: https://narzedziakosmetyczne.com.pl/.

Najlepsze rozwiązanie to wizyta w gabinecie podologa

Zazwyczaj osoby mające odciski starają je wyeliminować domowymi sposobami, stosując specjalne maści, plastry zmiękczające, płyny, a nawet cebulę czy czosnek. W większości przypadków przynosi to skutek odwrotny od zamierzonego, to znaczy na stopie pojawiają się bolesne i nieestetyczne maceracje, czyli rozległe uszkodzenia naskórka. Zdecydowanie bardziej bezpieczną metodą jest usunięcie niepożądanych zmian z wykorzystaniem przeznaczonej do tego celu frezarki, co w znacznym stopniu ograniczy ryzyko naruszenia zdrowej tkanki skórnej.

Jeśli interesują nas profesjonalne frezarki podologiczne, znajdziemy je bez problemu w licznych internetowych hurtowniach kosmetycznych. Z kolei w sytuacji, gdy odciski rozwinęły się do tego stopnia, że wystąpił poważny stan zapalny, należy niezwłocznie wybrać się do specjalisty podologa, ewentualnie doświadczonej pedicurzystki. Osoba ta po przeprowadzeniu dokładnych oględzin wykona stosunkowo prosty zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu nagniotka za pomocą wysterylizowanego ostrza. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sprawdzone dekoracje na przyjęcie urodzinowe dziecka
Sprawdzone dekoracje na przyjęcie urodzinowe dziecka
Urodziny dziecka to doskonała okazja do zorganizowania przyjęcia dla jego znajomych oraz przyjaciół. W tym celu należy skupić się na […]
Na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę, aranżując przestrzeń sypialni?
Na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę, aranżując przestrzeń sypialni?
Sypialnia to idealne miejsce, aby wypocząć po ciężkim dniu i zebrać siły na następny. W tym celu należy ją jednak […]
W jakim celu wykorzystywana jest stal zbrojeniowa? Dlaczego jest konieczna?
W jakim celu wykorzystywana jest stal zbrojeniowa? Dlaczego jest konieczna?
Stal zbrojeniowa to specjalny rodzaj stali, który służy do wzmacniania konstrukcji betonowych. Stosuje się ją przy budowie konstrukcji betonowych, które […]