Z porad jakich lekarzy powinny korzystać osoby uprawiające sport?

Zdrowe życie

Rozpoczynając swoją przygodę ze sportem, często zapominamy o predyspozycjach naszego organizmu. Przez wiele lat nie uprawiamy żadnych sportów i od razu zaczynamy biegać długie dystanse czy spędzać kilka godzin na siłowni. Ciało, które kompletnie nie jest na to przygotowane, buntuje się, wysyłając szereg sygnałów, jak np. przyspieszone bicie serca, zawroty głowy czy częste skurcze. A to w konsekwencji może doprowadzić do groźniejszych schorzeń. Nie musimy się na to narażać. Wystarczy od czasu do czasu skonsultować się z lekarzami, którzy wskażą nam kierunek działań.

Konsultacje lekarskie

Wiele ze sportów, które wybieramy, jest mocno kontuzjogennych. Uprawiając bieganie czy sporty drużynowe, jak koszykówka czy piłka nożna, narażamy nasze stopy i stawy na częste urazy. Szczególnie narażone są kolana, dlatego koniecznie musimy o nie zadbać. Pomoże w tym dobry ortopeda Kraków ma wiele gabinetów, w których pracują tacy specjaliści. Osoby borykające się z problemami kolana wiedzą, że ten problem nie kończy się nigdy i że łatwo odnowić taką kontuzję.

Wiele osób uprawia sporty na świeżym powietrzu w pełnym słońcu. Wielogodzinna ekspozycja ciała na działanie szkodliwego promieniowania UV negatywnie wpływa na naszą skórę. Mogą pojawiać się niebezpieczne przebarwienia a nawet poparzenia słoneczne. Połączenie ich z dużą ilością potu może doprowadzić do podrażnień i wysypek. Takie dolegliwości warto konsultować z lekarzem. Jeśli interesuje nas dobry dermatolog prywatnie Kraków jest miastem, w którym znajdziemy wielu specjalistów.

Dodaj komentarz