Co wpływa na dobrą organizację pracy w gabinecie dentystycznym?

Biznes i finanse

Gabinet dentystyczny powinien być sprawnie zarządzanym miejscem, by przynosił korzyści zarówno pracującym w nim stomatologom, jak i ich asystentom oraz samym pacjentom. Stojąc po drugiej stronie barykady, czyli jako osoby zajmującej fotel stomatologiczny, często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele czynników wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gabinetów stomatologicznych.

A przecież praca w nich to nie tylko obsługa pacjenta, ale też stała kontrola wyposażenia oraz niezbędnych do wykonywania czynności zabiegowych elementów, układanie kolejnych wizyt, planowanie leczenia, układanie grafików pracy czy wreszcie kontrola wydatków oraz prowadzenie szczegółowej dokumentacji. Co jeszcze wpływa na dobrą organizację pracy i jak pomóc sobie w zarządzaniu gabinetem stomatologicznym?

ABC stomatologicznych trików

Jak w każdym zespole dobra organizacja to przede wszystkim poprawna i skuteczna komunikacja w zespole, czyli bieżące przekazywanie sobie najważniejszych informacji, nakreślanie pojawiających się problemów oraz trudności. Ważnym punktem jest też sprawny lider, który bierze na siebie odpowiedzialność delegowania zadań oraz wyznaczania celów i kierowania całym zespołem. Nie bez znaczenia jest też jakość sprzętu, którego się używa do pracy i nie chodzi tutaj wyłącznie o specjalistyczne narzędzia stomatologiczne.

W prawidłowej organizacji bardzo poręczny może być specjalny program,który usprawnia cały proces i oszczędza czas. Pozwala podnieść efektywność zespołu, zwiększyć wyniki i zadowolenie klientów. Koszt takiego systemu nie jest duży, co można zobaczyć, sprawdzając cennik Appdent – firmy zajmującej się jego wdrażaniem.

Dodaj komentarz