Jak wybrać bezpieczne i zdrowe mleko dla noworodka?

Zdrowe życie

Choć wiadomo, że mleko matki jest najcenniejsze, czasami z różnych przyczyn dziecko nie może być nim karmione. Wtedy pojawia się pytanie jakie mleko modyfikowane wybrać. Jest to o tyle trudne, że wybór na rynku jest ogromny.

Jakie kwestie powinno się brać pod uwagę przy wyborze mleka

Jeżeli dziecko nie może być karmione piersią, należy udać się z nim do pediatry. To on powinien zadecydować, jaki rodzaj mleka dziecko powinno otrzymywać, gdyż może się okazać, że musi to być specjalny rodzaj mieszanki, z uwagi na alergię dziecka czy niedobór masy ciała. Powinno być ono także dostosowane do wieku, ponieważ wraz z rozwojem malucha, nawet w ramach produktów tego samego producenta, mieszankę powinno się zmieniać na taką o coraz bogatszym składzie.

Podczas konsultacji z lekarzem trzeba ustalić, czy w napoju nie powinny się znaleźć jakieś szczególne składniki, np. probiotyki lub bardziej specjalistyczne, wspomagające rozwój dziecka. Należy pamiętać, aby mleko modyfikowane, które można zakupić np. na stronie http://polandfood.com.pl, dobierać zawsze indywidualnie do potrzeb niemowlęcia. Istotną kwestią jest też dostępność produktów – jeżeli maluch przyzwyczai się do jakiegoś smaku, często nie chce spróbować żadnego innego. Z tego powodu wybór napoju nie może być przypadkowy, a w pełni świadomy. 

Dodaj komentarz