Leczenie ortodontyczne – jak wygląda krok po kroku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leczenie ortodontyczne zyskuje na popularności i zmieniło się na przestrzeni lat. Obecna ortodoncja to wysokiej jakości leczenie, które jest przeprowadzane w sposób komfortowy dla pacjenta. Leczenie zazwyczaj trwa 1-1,5 roku, można je przeprowadzić w każdym wieku i unika się ekstrakcji zębów z powodów ortodontycznych. 

Leczenie ortodontyczne – od czego zacząć?

Na początku należy umówić się na konsultację ortodontyczną. Lekarz wykona pełny przegląd stomatologiczny, żeby sprawdzić, czy zęby są zdrowe i przygotowane do terapii. Sprawdzi stan kości i dziąseł, przeanalizuje wstępnie wady zgryzu. Lekarz przeprowadzi również obszerny wywiad z pacjentem odnośnie problemów ze zgryzem i oczekiwań co do rezultatu. 

Zostaną zrobione zdjęcia RTG 2D i 3D za pomocą tomografu oraz zdjęcia aparatem cyfrowym. Pobrane będą wyciski lub skan zębów w celu przygotowania modeli diagnostycznych 3D. Wszystko to w celu dokładnego zdiagnozowania wady zgryzu i przygotowania indywidualnego planu leczenia. 

Jak przebiega leczenie ortodontyczne?

Na podstawie diagnostyki ortodonci Wrocław przygotowują plan leczenia. Jeżeli zęby tego wymagają, najpierw trzeba je wyleczyć i odbudować, dopiero wtedy można założyć aparat ortodontyczny. Kolejne wizyty są w celu dostosowywania aparatu do zmieniającego się zgryzu, tak żeby leczenie przebiegało efektywnie. 

Po zakończeniu leczenia aparatem ortodontycznym należy przeprowadzić zabieg czyszczenia zębów i kolejnej diagnostyki, żeby ocenić stan zębów i efekty leczenia. Po zdjęciu aparatów stałych trzeba rozpocząć leczenie retencyjne, czyli przygotować aparaty, które utrwalają uzyskany efekt. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Domy prefabrykowane – w jaki sposób są budowane?
Domy prefabrykowane – w jaki sposób są budowane?
Szybkość budowy, cena oraz materiały to podstawowe kwestie, które bierze się pod uwagę przy powstawaniu domu. Budynki można stawiać na […]
Zwiewne stylizacje na wiosnę
Zwiewne stylizacje na wiosnę
Po kilku miesiącach noszenia ciężkich kurtek, w których większość kobiet wygląda jak bałwanek, albo marznięcia w ładnie wyglądających i niesamowicie […]
Nowe mieszkanie od dewelopera, czy z rynku wtórnego?
Nowe mieszkanie od dewelopera, czy z rynku wtórnego?
Decydując się na zakup mieszkania, oprócz określenia odpowiedniej lokalizacji oraz maksymalnych środków finansowych jakie jesteśmy na zakup ten przeznaczyć czeka […]