Jak zabrać się za wiosenne porządki?

Życie i styl

Budząca się do życia przyroda sprawia, że mamy ochotę uporządkować przestrzeń wokół nas. Wiosenne porządki, to tradycja w większości domów. I bez względu na to, czy lubisz sprzątać czy raczej nie jest to Twoje ulubione zajęcie, należy odpowiednio się do tego przygotować. Podpowiadamy, jak zrobić to szybko i kompleksowo.

Przygotuj plan działania

Wiosenne porządki różnią się od codziennego sprzątania tym, że podczas nich pucujemy wszelkie miejsca i przestrzenie, które są trudno dostępne oraz nieco problematyczne w czyszczeniu. W końcu trudno byłoby znaleźć czas na każdorazowe odsuwanie mebli czy dokładne szorowanie fug w łazience. Ilość miejsc do dokładnego posprzątania jest z pewnością dość spora, dlatego lepiej już wcześniej to dobrze przemyśleć i opracować plan działania. Jeśli będziesz sprzątać razem z całą rodziną, najlepiej wyznaczyć każdemu przestrzeń, którą ma się zająć. Masz zamiar posprzątać samodzielnie? Przygotuj zatem notes i rozpisz szczegółowo każdy dzień sprzątania z zaznaczonymi, dokładnymi zadaniami do wykonania.

Zrób listę zakupów

Kompleksowe sprzątanie wymaga oczywiście zaopatrzenia się w profesjonalne środki sprzątające. Poza takimi oczywistymi produktami jak uniwersalny środek do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, płyn do kurzu i szyb, warto również kupić m.in. środek do usuwania rdzy oraz naprawdę silnych zabrudzeń. Znajdziesz je np. na witrynie internetowej https://www.higiena.net.pl/producent=reckitt-benckiser/produkty,2. W sytuacji, kiedy chcesz oddać dywany do pralni, umów wcześniej termin – z pewnością wiele innych osób ma takie same plany u progu wiosny. Następnie pozostaje już tylko zakasać rękawy i zabrać się za wiosenne porządki!

Dodaj komentarz