Jaką pościel wybrać dla dzieci?

Wszystko wokół domu

Wybór odpowiedniej pościeli dla malucha jest niezwykle ważny. Od tego zależy czy dziecko będzie miało komfortowy i bezpieczny sen. Warto jest zatem wiedzieć czy kierować się wybierając pościel dla swojego dziecka.

Pościel dla noworodka

O łóżeczka dla noworodka warto jest zadbać na długo wcześniej przed jego przyjściem na świat. To pozwoli dla dokładny i właściwy zakup wszystkim materiałów. Jednym z nich jest materac dla noworodka. Najczęściej materace wybierane są w dwóch rozmiarach. Jest to materac o wymiarach 120×60 lub 140×70 cm. Kupując materac dla noworodka pamiętać należy także o tym, aby dobrze zabezpieczyć go przed ewentualnymi zabrudzeniami. W tym celu warto jest zakupić podkład ochronny. Innym, dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie nieprzemakalnego prześcieradła. Zakup pościeli dla dzieci w wielu niemowlęcym jest o tym ważny, że trzeba wziąć pod uwagę w jaki sposób noworodek śpi w pierwszych miesiącach swojego życia. Zwykle jest bardzo szczelnie opatulony. Dlatego konieczny będzie zakup także ciepłego kocyka, a może nawet śpiworka dla niemowląt.

Pościel dla 2-3 latków

Kiedy dziecko już podrośnie, konieczna będzie zmiana pościeli, w tym kołderki. Najlepiej, aby była to pościel dla dzieci o wymiarach 100×135 cm. Taki wymiar kołdry zapewni dziecku komfort. Przede wszystkim nie będzie krępować jego ruchów. Ważny jest także dobór odpowiedniej poduszki. Nie może ona być zbyt duża. Dobrym wyborem może być poduszka o wymiarze 40×60 cm. Nie można także zapomnieć o materiale, z którego wykonana jest pościel dla dzieci. Istotne, aby był to materiał antyalergiczny.

 

Dodaj komentarz