Londyn – w czym tkwi urok tego miasta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stolica Wielkiej Brytanii to jedno z najbardziej znanych miast na świecie. Nawet ludzie, którzy nigdy w Londynie nie byli, kojarzą jego najważniejsze atrakcje, a zwłaszcza tamtejsze zabytki. Londyn jest piękny o każdej porze roku, warto odwiedzić go jednak wiosną lub jesienią. Jest tam wówczas nieco mniej turystów, a pogoda sprzyja poznawaniu miasta.

Miasto, które kochają turyści

Rezerwując busy do Anglii, w międzyczasie dobrze przygotować sobie plan wycieczki. Ta organizowana na własną rękę wymaga przygotowania listy miejsc, które chce się zobaczyć. Bogactwo londyńskich atrakcji jest spore, zapewne nie uda się odwiedzić wszystkich najważniejszych miejsc. Parlament, Pałac Buckingham czy Tower of London to zaledwie kilka z nich.

Stolica Anglii znajduje się w ścisłej czołówce miast najchętniej odwiedzanych przez turystów z całego świata. Lokalne władze dbają o utrzymanie tego stanu, oferując przykładowo specjalne karnety umożliwiające skorzystanie z popularnych atrakcji.

Londyn kusi nie tylko zabytkami

W Londynie każdy znajdzie coś dla siebie. Poza zwiedzaniem wielowiekowych budynków można skorzystać także z bardziej współczesnych wycieczek, jak chociażby te organizowane po studiach filmowych, w których kręcono światowe superprodukcje. Zwolennicy nieśpiesznych spacerów powinni wybrać się na przechadzkę wzdłuż Tamizy. W Londynie swoje siedziby mają wszystkie kluczowe marki, więc zakupy to nie problem.

Poza tym muzea, teatry i słynny Hyde Park, w którym odbywają się koncerty największych gwiazd muzyki. Zaletą podróży do Wielkiej Brytanii jest także swoboda planowania wycieczki. Busy Warszawa Londyn kursują regularnie. Jeżeli komuś zamarzy się zostać kilka dni dłużej, nie będzie miał problemów z powrotem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przyczyny nie ładowania się baterii w telefonie
Przyczyny nie ładowania się baterii w telefonie
Smartfony to urządzenia, bez których wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Służą one bowiem zarówno do komunikowania się, jak […]
Sezam – jakie ma właściwości odżywcze?
Sezam – jakie ma właściwości odżywcze?
Historia Nasiona sezamu są jednym z najstarszych pokarmów znanych człowiekowi. Uprawiane są od ponad 4000 lat i w Biblii wspomniane […]
Lampy sufitowe – w jakich wnętrzach prezentują się najlepiej?
Lampy sufitowe – w jakich wnętrzach prezentują się najlepiej?
Zastanawiając się, która lampa będzie najlepsza do naszego pomieszczenia warto najpierw określić styl, jaki tam panuje. Pomimo upływu lat wciąż […]