Pies – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pies to czworonożne zwierzę, które zostało udomowione przez ludzi wiele lat temu. Pies jest jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Psy są bardzo przyjazne i lojalne wobec swoich właścicieli. Mogą być szkolone do wykonywania różnych zadań, takich jak strzeżenie i atakowanie. Ich inteligencja pomaga im rozwiązywać problemy, rozumieć mowę i inne działania. Ale mają też wiele innych zalet, które czynią z nich wspaniałe zwierzęta domowe. Oto kilka najważniejszych z nich:

Można je wyszkolić

Psy są bardzo podatne na szkolenie, zwłaszcza jeśli weźmiesz je na zajęcia z posłuszeństwa, gdy są szczeniakami. Gdy nauczą się podstaw chodzenia na smyczy i siadania na komendę, można je nauczyć wielu innych sztuczek i komend.

Psy są świetnymi towarzyszami dla dzieci 

Dzieci kochają psy – a psy kochają dzieci! Dzieci mają tendencję do łagodnego traktowania psów, więc nawet jeśli Twój pies był w przeszłości źle traktowany przez innych, prawdopodobnie nie będzie już ostrożny w stosunku do ludzi, gdy zostanie adoptowany przez rodzinę z dziećmi.

Dobrzy partnerzy do ćwiczeń

Psy są dobrymi partnerami do ćwiczeń dla osób, które nie mają czasu lub energii na regularne programy ćwiczeń. Codzienny spacer zapewni Twojemu psu dobrą kondycję – a Ty skorzystasz z tego, że będziesz miał z kim porozmawiać podczas tych długich spacerów!

Doskonali stróże

Psy są doskonałymi stróżami, ponieważ szczekają, kiedy ktoś przychodzi do drzwi lub wchodzi na podwórko bez zaproszenia (lub kiedy dzieje się coś innego, co wzbudza ich podejrzenia).

Jeśli chcesz posiadać takie zwierzę, to pies ze schroniska będzie idealnym wyborem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Typy i rodzaje odżywek stosowanych na włosy
Typy i rodzaje odżywek stosowanych na włosy
Kupując kosmetyki bez najmniejszej świadomości na ich temat, można się łatwo pomylić. Kolejna sprawa to zakup niedopasowany do naszych potrzeb. […]
W jakich wnętrzach sprawdzą się firany?
W jakich wnętrzach sprawdzą się firany?
Firany to jeszcze do niedawna nieodłączna część wyposażenia każdego domu i mieszkania- symbol lat 80′ i 90′. Proste, krótkie zazdrostki […]
Zakup pierwszego drona – na co uważać?
Zakup pierwszego drona – na co uważać?
Od kilku lat ogromną popularnością w kategorii nowoczesnych gadżetów elektronicznych cieszą się drony. Są to bezzałogowe urządzenia latające, które pozwalają […]