Rejestracja czasu pracy w firmach i niezawodna kontrola dostępu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy firma istnieje na rynku od wielu lat, czy dopiero zaczyna swoją działalność, ważne jest, aby odpowiednio ją zabezpieczyć i zorganizować. Na szczęście obecnie dysponujemy technologią, która bardzo ułatwia ten proces. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było zatrudniać specjalistów do ewidencji czasu pracy lub bezpieczeństwa. Dziś, wykorzystując odpowiednie systemy, można samodzielnie zadbać o dobro firmy.

Gwarancja bezpieczeństwa pracowników dzięki monitorowaniu dostępu

Jednym z najważniejszych aspektów strategii bezpieczeństwa każdej firmy jest kontrola dostępu. Możliwość monitorowania placówki przez całą dobę, siedem dni w tygodniu ma kluczowe znaczenie dla ogólnego bezpieczeństwa. Kontrola dostępu nie tylko otwiera określone strefy konkretnym pracownikom, ale także zapisuje, kto i kiedy wchodzi lub wychodzi z danej firmy.

Kiedy mówimy o fizycznym systemie kontroli dostępu, zwykle mamy na myśli elektroniczny system bezpieczeństwa. W najprostszej wersji składa się on z rejestratora podpiętego do komputera oraz identyfikatorów. Pracownicy przy wejściu przykładają transponder do czytnika i tym samym uzyskują dostęp do danego pomieszczenia czy obiektu. System ten wyklucza ryzyko dostania się na teren firmy osób do tego nieupoważnionych.

Kiedyś formą kontroli dostępu były po prostu tradycyjne klucze. To rozwiązane jednak nie sprawdza się nawet w małych firmach. Przede wszystkim – ludzie łatwo gubią klucze. Gdy zgubią identyfikator do systemu kontroli dostępu, można go zablokować. W przypadku fizycznych kluczy, nie ma takiej możliwości, więc istnieje ryzyko, że do budynku czy pomieszczenia dostanie się ktoś nieuprawniony. Tradycyjne klucze nie pozostawiają także śladu. W elektronicznym systemie dostępu można łatwo sprawdzić, kto wchodził do danej strefy. Identyfikatorami również łatwiej zarządzać – jeśli obiekt ma kilka obszarów o różnym poziomie zabezpieczeń, elastyczne przydzielanie dostępu, dzięki zaawansowanym technologicznie systemom, nie stanowi żadnego problemu.

Rejestracja czasu pracy – doskonały sposób optymalizacji wielu firmowych procesów

Zainstalowanie systemów kontroli dostępu w całym przedsiębiorstwie nie tylko zapewni spokój ducha, ale także pozwoli lepiej zorganizować działalność. System bibinet firmy MicroMade jest również przeznaczony do rejestracji czasu pracy osób zatrudnionych w firmie. Można dzięki niemu w wygodny sposób sprawdzać godziny wejścia i wyjścia do siedziby firmy, sposób poruszania się po niej, długość przerw czy wizyty w konkretnych strefach. Na podstawie kompleksowych raportów bez problemu sporządza się i optymalizuje harmonogram pracy. W systemie na bieżąco wyświetlana jest absencja danego pracownika, co umożliwia błyskawiczną reakcję poprzez np. uzupełnienie stanu osobowego. To sprawdzone, niezawodne rozwiązanie. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy, cały proces kontroli dostępu i ewidencji jest zautomatyzowany. Dzięki niemu każda firma zaoszczędzi pieniądze, poprawiając bezpieczeństwo oraz produktywność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odzież sportowa na co dzień – co jest trendy?
Odzież sportowa na co dzień – co jest trendy?
Odzież sportowa kojarzy się większości z nas z niezwykle komfortowymi w noszeniu elementami garderoby. Od kilku już lat ubrania tego […]
Plecak z recyklingu – wyróżnij się z tłumu
Plecak z recyklingu – wyróżnij się z tłumu
A może by tak zacząć jeszcze bardziej świadomie podążać za ekologią i ubierać się w zgodzie z naturą? Co to […]
Jakie oznaczenia nakładane są na paczki?
Jakie oznaczenia nakładane są na paczki?
W wielu firmach, które zajmują się dystrybucja towarów niebagatelne znaczenie ma logistyka. Dostarczanie towarów do klientów wymaga odpowiedniego magazynowania oraz […]