Naturalne gąbki do kąpieli, w jaki sposób są pozyskiwane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalne gąbki do kąpieli są produkowane z gąbek morskich. Są one zbierane z morza, a następnie poddawane obróbce w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń i niepożądanych organizmów, takich jak bakterie czy algi, które mogą znajdować się na gąbce.

Wykorzystywane już w starożytności

Gąbki morskie są używane od tysięcy lat. Pierwotnie były one zbierane z morza w pobliżu brzegu, ale obecnie większość z nich jest zbierana przez nurków za pomocą sieci w głębszych wodach. Najlepszej jakości gąbki pochodzą z niektórych obszarów Turcji i Grecji, gdzie są zbierane od pokoleń.

Proces wytwarzania naturalnej gąbki do kąpieli jest dość prosty:

Nowa gąbka kąpielowa wpierw poddawana jest obróbce, gotowana jest w wodzie o temperaturze około 100°C, aby zabić bakterie i inne organizmy, które mogą być na niej obecne. Proces ten pomaga również zmiękczyć materiał, aby łatwiej było z nim pracować podczas dalszej obróbki.

Następnie oczyszczona gąbka jest cięta na mniejsze kawałki i umieszczana w maszynie zwanej wytłaczarką, która przepycha je przez kilka różnych matryc (metalowych pierścieni w kształcie pączków), aż osiągną ostateczny rozmiar. Po tym procesie gąbka jest gotowa do użycia – https://eco-akcesoria.pl/pl/c/Gabki-naturalne/45 np. podczas kąpieli.

Bez szkody dla środowiska!

Gąbki są zbierane przy użyciu zrównoważonych praktyk, co zapewnia, że proces ten nie szkodzi środowisku morskiemu oraz żyjącym w nim organizmów. Nurkowie odcinają fragmenty gąbki z rafy koralowej, co jest stosunkowo prostym i nieinwazyjnym procesem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Projektowanie maszyn i linii produkcyjnych – co warto wiedzieć?
Projektowanie maszyn i linii produkcyjnych – co warto wiedzieć?
W zakładach wytwarzających dobra materialne niezbędne są zarówno nowoczesne maszyny, jak i zaawansowane linie produkcyjne. W znacznym stopniu usprawniają one […]
Jak autem poruszać się po parkingu?
Jak autem poruszać się po parkingu?
Poruszanie się samochodem po parkingu jest nieco trudniejsze niż po tradycyjnej jezdni. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dopuszcza się tam […]
Laptop biznesowy – jak duży ekran powinien posiadać?
Laptop biznesowy – jak duży ekran powinien posiadać?
Podczas zakupów laptopa biznesowego należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest rozmiar ekranu. Chociaż wiele osób uważa, […]