Naturalne gąbki do kąpieli, w jaki sposób są pozyskiwane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalne gąbki do kąpieli są produkowane z gąbek morskich. Są one zbierane z morza, a następnie poddawane obróbce w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń i niepożądanych organizmów, takich jak bakterie czy algi, które mogą znajdować się na gąbce.

Wykorzystywane już w starożytności

Gąbki morskie są używane od tysięcy lat. Pierwotnie były one zbierane z morza w pobliżu brzegu, ale obecnie większość z nich jest zbierana przez nurków za pomocą sieci w głębszych wodach. Najlepszej jakości gąbki pochodzą z niektórych obszarów Turcji i Grecji, gdzie są zbierane od pokoleń.

Proces wytwarzania naturalnej gąbki do kąpieli jest dość prosty:

Nowa gąbka kąpielowa wpierw poddawana jest obróbce, gotowana jest w wodzie o temperaturze około 100°C, aby zabić bakterie i inne organizmy, które mogą być na niej obecne. Proces ten pomaga również zmiękczyć materiał, aby łatwiej było z nim pracować podczas dalszej obróbki.

Następnie oczyszczona gąbka jest cięta na mniejsze kawałki i umieszczana w maszynie zwanej wytłaczarką, która przepycha je przez kilka różnych matryc (metalowych pierścieni w kształcie pączków), aż osiągną ostateczny rozmiar. Po tym procesie gąbka jest gotowa do użycia – https://eco-akcesoria.pl/pl/c/Gabki-naturalne/45 np. podczas kąpieli.

Bez szkody dla środowiska!

Gąbki są zbierane przy użyciu zrównoważonych praktyk, co zapewnia, że proces ten nie szkodzi środowisku morskiemu oraz żyjącym w nim organizmów. Nurkowie odcinają fragmenty gąbki z rafy koralowej, co jest stosunkowo prostym i nieinwazyjnym procesem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób buduje się duże konstrukcje murowane?
W jaki sposób buduje się duże konstrukcje murowane?
Konstrukcje murowane są zazwyczaj wykonane z betonu lub kamienia, więc wymagają dodatkowego wsparcia podczas pracy przez pracowników budowlanych lub remontowych. […]
Niezbędne akcesoria w warsztacie szklarskim
Niezbędne akcesoria w warsztacie szklarskim
Trudno sobie wyobrazić pracę szklarza w warsztacie bez odpowiednich narzędzi. Co ważne, w warsztacie szklarskim odnaleźć można szereg bardzo różnych […]
Kreatywne zabawki dla dzieci – jakie wybrać?
Kreatywne zabawki dla dzieci – jakie wybrać?
Zapewnieniu dziecku odpowiedniej rozrywki nie jest zadaniem łatwym. Warto dobierać jego zabawki w ten sposób, by oprócz radości dostarczały podopiecznemu […]