W jakich sytuacjach udać się do psychologa, a w jakich do psychiatry?

Zdrowe życie

Natłok codziennych obowiązków i nagromadzenie stresu sprawia, że czasem nie potrafimy sobie poradzić z naszymi emocjami. Jest to właśnie dobry moment, aby odwiedzić lekarza, który pomoże nam się uporać z problemami. Pytanie tylko kogo odwiedzić najpierw: psychologa, czy może psychiatrę? Przyjrzyjmy się, w jakich sytuacjach możemy liczyć na pomoc każdego z tych specjalistów.

Psycholog, a psychiatra – różnice

Psycholog to osoba, do której powinniśmy się udać, gdy mamy pewne trudności i problemy, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić sami. Powodem wizyty może być poczucie braku, pustki, którego nie jesteśmy w stanie zdefiniować, ani znaleźć przyczyny. Warto odwiedzić specjalistę, gdy chcemy naprawić relację z bliskimi, które z różnych powodów uległy pogorszeniu. Psycholog pokaże nam różne strategie radzenia sobie z trudnościami, nauczy nas pracy nad sobą i swoimi emocjami. Jeżeli stwierdzi, że jego pomoc jest niewystarczająca, może pacjenta skierować do psychiatry. W dobie Internetu nie trzeba nawet wykonywać telefonu, wystarczy się zapisać na wizytę poprzez stronę internetową, np. https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa/.

Psychiatra to lekarz, którego z pewnością należy odwiedzić, gdy codzienne dolegliwości wynikające ze złego samopoczucia, utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. Gdy odczuwamy lęk i niepokój, mamy problem ze snem oraz z koncentracją wizyta u specjalisty jest wskazana. Obowiązkowo powinny ją odbyć osoby, u których pojawiają się myśli samobójcze. Psychiatra Pruszków ma możliwość przepisana odpowiednio dobranych leków lub wystawienia zwolnienia lekarskiego. Może on zlecić rodzaj terapii, która pomoże nam w odzyskaniu swojego zdrowia psychicznego.

Dodaj komentarz

5 × 4 =