Czego powinieneś unikać, jeśli chcesz zdrowo się odżywiać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Słyszałeś o „piramidzie żywieniowej”, prawda? Jest to przewodnik po zdrowym odżywianiu, który zaleca, aby jeść więcej ziaren, warzyw i owoców niż mięsa, nabiału i tłuszczów.

Cóż, jak się okazuje, nie jest to jedyny sposób na zdrowe odżywianie. I nie jest to nawet najlepszy sposób na zdrowe odżywianie – przynajmniej nie dla wszystkich. Prawda jest taka, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia dla wszystkich; to, co działa dla niektórych ludzi, może nie działać dla innych.

Jeśli więc próbujesz schudnąć lub poprawić swój ogólny stan zdrowia, oto kilka rzeczy, których powinieneś unikać:

Przetworzona żywność

Przetworzona żywność jest obecnie wszędzie w naszej kulturze. Jest to tanie i wygodne rozwiązanie, a dodatkowo łatwe do szybkiego zjedzenia w podróży, dlatego stały się tak popularne. Jednak są też naładowane cukrem i innymi dodatkami, które mogą mieć zły wpływ na Twój organizm.

Napoje gazowane i słodzone soki

Cukrowe napoje, takie jak napoje gazowane, są największymi źródłami cukrów w codziennej diecie. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca ograniczenie ilości dodawanych cukrów do mniej niż 10 procent dziennych kalorii (około 12 łyżeczek lub 48 gramów). Przeciętny człowiek spożywa jednak 22 łyżeczki (100 gramów) cukru dodanego każdego dnia, co daje 300 kalorii. Jeśli zastąpisz słodkie napoje wodą lub niesłodzoną herbatą lub kawą, nie tylko zmniejszysz ilość kalorii w diecie, ale również ryzyko rozwoju cukrzycy i chorób serca.

Pamiętaj, że zdrowe odżywianie nie oznacza, że musisz całkowicie zrezygnować z przetworzonej żywności. Istnieje wiele sposobów, aby włączyć zdrowsze alternatywy do swojej diety bez poświęcania smaku lub wygody. Dobry dietetyk, taki jak http://agnieszkaurbaniak.com.pl/oferta/konsultacje-dietetyczne-online/ pomoże Ci znaleźć w tym wszystkim złoty środek i sprawi, że Twoja dieta będzie zbilansowana bez konieczności rezygnowania z ulubionych smaków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zakup opon online
Zakup opon online
Trwałość opon samochodowych przedstawia się różnie. Zależy ona od warunków drogowych, poziomu eksploatowania oraz ogólnego wykonania. Pomimo usilnych starań, zakupy […]
Waporyzacja – na czym polega i jak może się przyczynić do lepszego stanu zdrowia
Waporyzacja – na czym polega i jak może się przyczynić do lepszego stanu zdrowia
Coraz częściej słyszy się o waporyzacji. Co kryje się pod tym tajemniczym słowem? Termin ten pochodzi od angielskiego słowa vaporize, […]
Jak rozpocząć swoją przygodę z szyciem?
Jak rozpocząć swoją przygodę z szyciem?
Masz dużo wolnego czasu i brak pomysłów jak zapełnić swój dzień? Jesteś krawcową i chciałabyś podnieść swoje umiejętności? Szukasz nowego […]