Co to jest medycyna niekonwencjonalna i jak działa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Medycyna niekonwencjonalna to różne metody leczenia, które jednak nie są uznawane przez lekarzy. Dzieje się tak między innymi dlatego, że standardowe badania zwykle nie potwierdzają działania alternatywnych sposobów kuracji. Mimo to wiele osób twierdzi, iż niekonwencjonalne metody leczenia okazały się w ich przypadku o wiele bardziej skuteczne. Dlaczego tak się dzieje?

Wśród metod leczenia medycyny niekonwencjonalnej wymienia się przede wszystkim homeopatię. Ten sposób kuracji polega na podawaniu tak zwanych leków homeopatycznych. Takie środki zawierają bardzo mocno rozcieńczone substancje. Standardowe badania wykazują, że jest tam tylko sam nośnik, taki jak woda, cukier czy alkohol. Zwolennicy tej metody twierdzą natomiast, że woda zapamiętała energię danej substancji, dzięki czemu możliwe jest jej bezpieczne wykorzystanie. Przeciwnicy homeopatii uważają, iż tylko efekt placebo, czyli wiara pacjenta w skuteczność działania leku, może przynieść wyleczenie przy korzystaniu z tej metody, ponieważ żadna aktywna substancja w tym przypadku nie istnieje.

Inną metodą wykorzystywaną w przypadku medycyny niekonwencjonalnej jest akupunktura lub akupresura. Pierwsza z nich polega na wbijaniu cienkich igieł w określone punkty na ciele pacjenta. Druga metoda zakłada ucisk tych punktów. Działanie tych sposobów leczenia nie zostało udowodnione przez standardowe badania. Ucisk lub nakłucie określonego punktu na ciele człowieka ma na celu lepsze krążenie energii. Uważa się, że konkretne punkty odpowiadają odpowiednim organom. Dzięki działaniu akupresury lub akupunktury całe ciało lub określony narząd ma zostać wyleczony. W tym przypadku również często badacze twierdzą, że leczenie opiera się wyłącznie na tak zwanym efekcie placebo. I w tym przypadku znajdzie się jednak wielu pacjentów, którym ta kuracja pomogła w ich schorzeniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Aleks_xx 29.08.2017

    Czy akupunktura boli???

  • Polka 29.08.2017

    Jakoś perspektywa wbijania igieł w moje ciało mnie nie przekonuje …

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co kupić na pamiątkę Chrztu Świętego?
Co kupić na pamiątkę Chrztu Świętego?
Istnieje wiele sposobów na upamiętnienie Chrztu Twojego dziecka. Jak wybrać pamiątkę? Co byłoby dobrym prezentem na chrzest? Istnieje argument, że […]
Biuro rachunkowe – dlaczego warto powierzyć swoje finanse profesjonalistom?
Biuro rachunkowe – dlaczego warto powierzyć swoje finanse profesjonalistom?
Księgowość, to może być wyzwanie, aby wszystko zrobić na czas. Twoja firma rośnie i po prostu nie masz czasu, aby […]
Jakie są plusy korzystania z odnawialnych źródeł energii?
Jakie są plusy korzystania z odnawialnych źródeł energii?
Pod pojęciem odnawialnych źródeł energii kryją się elektrownie wiatrowe, geotermalne, czy słoneczne. Prąd elektryczny pozyskiwany w ten sposób jest uznawany […]