Kupujemy pierwszy smartwatch

Technologia

Od kilku lat jednym z najbardziej popularnych gadżetów jest smartwatch, czyli wielofunkcyjny, inteligentny zegarek. Pozwala on nie tylko na precyzyjne kontrolowanie godziny, ale również na swobodne odbieranie połączeń telefonicznych, tworzenie harmonogramów dnia czy bezproblemowe słuchanie muzyki. Poza tym umożliwia mierzenie rezultatów treningu sportowego, co ma ogromne znaczenie dla osób aktywnych ruchowo. Jeśli chcemy podarować omawiane urządzenie naszemu dziecku, mnóstwo ciekawych modeli znajdziemy w ofercie na https://www.otozegarki.pl/smartwatche-rodzaj/dzieciece.

Pożądane funkcje – zarówno podstawowe, jak i zaawansowane

W sytuacji, gdy myślimy poważnie o zegarku smartwatch, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego funkcjonalność. W tym przypadku aspekt wizualny odgrywa bowiem rolę drugorzędną, choć oczywiście także jest istotny. Podstawowe wymagane funkcje to m.in.: doskonałe połączenie z Bluetooth, możliwość odbierania telefonów przychodzących, SMS-ów i wiadomości e-mail, wyświetlanie informacji o pogodzie, opcja stałego kontrolowania aktywności fizycznej (na podstawie wbudowanego akcelerometru) i kalendarz pozwalający na planowanie zadań do wykonania w ciągu dnia lub miesiąca.

Nasz wymarzony pierwszy sprzęt musi też oferować kilka dodatkowych, bardziej innowacyjnych rozwiązań. Mowa tutaj choćby o mierniku tętna, liczniku przebytych kilometrów, odbiorniku GPS, aparacie fotograficznym, chipie NFC (do płacenia zbliżeniowego w sklepach) oraz wysokościomierzu. Jeśli chodzi natomiast o wygląd zewnętrzny, to najlepiej prezentują się modele z wytrzymałą obudową, wyróżniające się nowoczesnym designem i czytelnym wyświetlaczem LCD z monochromatyczną tarczą.

Dodaj komentarz