Polska słynie z całkiem rozwiniętej infrastruktury hotelowej, która głównie charakteryzuje jej największe miasta – toteż najlepsze i najbardziej zróżnicowane hotele możemy znaleźć chociażby w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, w okolicach molo w Sopocie czy we Wrocławiu (sprawdź: “Hotel Wrocław rynek”).
Nieustanny rozwój w branży hotelowej wiąże się z tendencją wzrostu turystyki krajowej, a także zagranicznej na terenie Polski – dzięki temu powstał ogromny popyt na wszelkiego rodzaju miejsca odpoczynku, od moteli po hotele. Dlatego też powstają one nie tylko na terenie miast i jego obrzeży, ale również w miejscowościach mniejszych, gdzie hotele pełnią jednocześnie funkcje uzdrowisk. Te usytuowane w miastach natomiast, charakteryzują się przede wszystkim dodatkowymi atrakcjami na terenie hotelowym – są to wszelkiego rodzaju formy spa, sauny, basenów, ośrodków odnowy biologicznej, gabinetów piękna, stref barowych, bilardów oraz kręgielni. Im bardziej rozbudowana oferta dodatkowa, tym bardziej przykuwa klienta. Jednak wraz z bardziej zróżnicowaną propozycją, wychodzącą poza podstawową, cena takiego hotelu momentalnie rośnie – dlatego też dochodzi do takich sytuacji, iż za noc w takim przybytku zmuszeni zapłacić jesteśmy kilkaset złotych.
Na tak wysokie ceny nie stać wszystkich, jednak oferta hotelowa w Polsce jest niezmiernie zróżnicowana również pod względem cenowym. Co za tym idzie, każdy jest w stanie znaleźć hotel dla siebie określając swoje preferencje – oczywiście wiadome jest, iż w przypadku, gdy zależy nam na ograniczonym budżecie nie dostaniemy pokoju w hotelu na wrocławskim rynku, a oferowane nam będzie miejsce w hotelu gdzieś poza centrum (zobacz: “hotel Wrocław”).