W jakich instalacjach możemy spotkać zawory grzybkowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawory to elementy wykorzystywane w różnego rodzaju instalacjach. Najczęściej stosuje się je w celu regulacji przepływu cieczy lub innych substancji. Wyróżnia się wiele rodzajów zaworów. Do najczęściej stosowanych zaliczyć należy urządzenia grzybkowe.

Budowa i rodzaje zaworów grzybkowych

Tego rodzaju konstrukcje zbudowane są z korpusu wyposażonego w gniazdo przylgowe. Do jego wytworzenia zazwyczaj używa się wytrzymałych materiałów, takich jak żeliwo lub stal kwasoodporna. Kolejnym elementem jest ruchomy trzpień wytwarzany z tworzywa sztucznego bądź metalu, uszczelniony tzw. dławnicą. Zawory grzybkowe swoją nazwę zawdzięczają zamknięciu w kształcie grzybka. Zasadniczo wyróżnia się podział na urządzenia zaporowe, regulacyjne oraz zaporowo-zwrotne. W zależności od potrzeb wykorzystuje się elementy z zakończeniem kołnierzowym, bezkołnierzowym oraz międzykołnierzowym.

Wykorzystanie zaworów grzybkowych w przemyśle

Zawory grzybkowe, takie jak te przedstawione na stronie http://www.gtm-pv.pl/produkcja-wlasna/zawory-grzybkowe.html znajdują szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je przede wszystkim we wszelkiego rodzaju instalacjach wodociągowych oraz grzewczych. Jeśli chodzi o działalność przemysłową, najczęściej sięga się po nie w elektrowniach, oczyszczalniach, instalacjach oczyszczania gazów palnych, a także w przemyśle stoczniowym i tekstylnym. Dzięki prostej konstrukcji urządzenia te charakteryzują się niezawodnością i długą żywotnością. Duży poziom szczelności sprawia, że mogą być z powodzeniem wykorzystywane w instalacjach narażonych na działanie agresywnych substancji. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podróż na wakacje autem – co należy zabrać
Podróż na wakacje autem – co należy zabrać
Wielu z nas lubi wyjeżdżać w wakacje na jakieś bezdroża lub odludzia. Zarówno w kraju, jak i za granicą znajdziemy […]
Dlaczego warto się zdecydować na zatrudnienie firmy sprzątającej?
Dlaczego warto się zdecydować na zatrudnienie firmy sprzątającej?
Gdy w naszym otoczeniu panuje porządek, odnosimy z tego tytułu wiele korzyści. Nasz nastrój się poprawia, wzrasta poziom efektywności i […]
Klimatyzacja – jakie ma zalety?
Klimatyzacja – jakie ma zalety?
Klimatyzacja może być świetnym sposobem na uzyskanie ulgi od upałów. Jest to również dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i energii. […]