Gdzie szukać aut w przystępnych cenach?

Technologia

Samochód jest pojazdem, bez którego obecnie większość osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Ceny nowych aut prosto z salonu są jednak bardzo wysokie, dlatego wielu ludzi decyduje się na zakup egzemplarzy używanych. Można je znaleźć w wielu miejscach, np. na aukcjach internetowych czy w komisach i skupach takich jak https://www.auto-kurek.pl/. 

Tani nie znaczy gorszy

Jeśli zależy nam na zakupie samochodu w przystępnej cenie, w pierwszej kolejności przejrzyjmy oferty dostępne w internecie – m.in. na portalach aukcyjnych czy w serwisach motoryzacyjnych. Pamiętajmy jednak, aby zwracać uwagę jedynie na te pojazdy, które są sprzedawane przez pierwszego właściciela i zarejestrowane na jego nazwisko. To rozwiązanie ma dużo plusów, a do najważniejszych należy zaliczyć możliwość spokojnego obejrzenia maszyny, odbycia jazdy próbnej i negocjacji ceny.

Można też zdecydować się na auto z komisu działającego przy autoryzowanym salonie. Jest to z pewnością jedna z najbezpieczniejszych opcji (sprawdzona historia serwisowa, gwarancja itp.), choć w tym przypadku oferta jest przeważnie dosyć wąska i ogranicza się do modeli jednej lub kilku marek. Inne godne uwagi miejsca na zakup samochodu w przystępnej cenie to m.in.:

– giełda – znajdziemy tam przede wszystkim auta starszego typu, które będziemy mogli od razu obejrzeć na żywo

– skup – oddawane są tam pojazdy nie tylko powypadkowe, ale też w pełni sprawne; jeśli chodzi o skup aut Honda jest jedną z tych marek, których samochody najłatwiej tam znaleźć 

– licytacja komornicza – cena minimalna auta (wywoławcza) jest w tym przypadku ustalana przez komornika albo biegłego sądowego; decydując się na tę opcję mamy pewność, że pojazd nie jest obciążony kredytami i jakimikolwiek innymi zobowiązaniami

Dodaj komentarz