Zaawansowana hodowla: lampy do konopi, czy potrzebne specjalne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas uprawy konopi masz wybór pomiędzy różnymi rodzajami oświetlenia. Ale które jest najlepsze dla twoich roślin? I czy potrzebujesz specjalnych lamp?

Roślina specjalnej troski?

Rośliny konopi rosną najlepiej w 24-godzinnym okresie świetlnym. Potrzebują dużo światła w porze dnia, aby radzić sobie z mniejszą ilością w porze nocnej. To od ilość światła, którą im dajesz, zależy jak duży progres wzrostowy osiągną.

Optymalnym sposobem zapewnienia tego światła są lampy do konopi. Zapewniają białe światło, w którym spektrum wszystkich barw jest ze sobą połączone, a samo światło nie generuje wysokiej temperatury podczas naświetlania. Jednak lampy do konopi zaprojektowane są w taki sposób, aby ograniczyć spektrum światła czerwonego dlaczego?

Przeciwnik w postaci czerwonego światła

Czerwone światło jest potrzebne do kwitnienia i owocowania, więc bez jego wystarczającej ilości rośliny przestaną hodować pąki. Trochę inaczej wygląda to w przypadku konopi, która nie jest zwolenniczką czerwonej barwy, która jest w stanie hamować jej rozrost.

Aby obejść ten problem, hodowcy stosują lampy do konopi, które produkują najlepsze dla tej rośliny oświetlenie. Są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach – niektóre wyglądają jak zwykłe żarówki domowe, podczas gdy inne formy naświetlenia, to np. pakiet wielu pomniejszych żaróweczek, których całościowe światło zapewnia optymalny rozkwit. Egzotyczne rośliny to egzotyczne wymagania, jednak nie wydatki, bowiem lampy takie nabyć możemy w naprawdę przystępnych cenach, więc nie ma co się zniechęcać!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak z profesjonalną pomocą specjalistów poprawić nasze zęby i uśmiech?
Jak z profesjonalną pomocą specjalistów poprawić nasze zęby i uśmiech?
Wizyta u dentysty to niestety niezbyt przyjemny moment dla większości osób. Regularne kontrole stomatologiczne to jednak jedyny sposób na piękne […]
Modne fryzury w sezonie 2020
Modne fryzury w sezonie 2020
Nowa fryzura jest najprostszym sposobem na zmianę dotychczasowego wyglądu – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. W bieżącym sezonie […]
Książki do słuchania w nauce języka polskiego
Książki do słuchania w nauce języka polskiego
Dla wszystkich pasjonatów czytania oraz słuchania mamy pozytywną informację. Nauczanie obcokrajowców języka polskiego może odbywać się także dzięki polskim książkom. […]