Wady postawy – jak z nimi walczyć?

Zdrowe życie

Wady postawy dotykają obecnie coraz więcej dzieci. Najmłodsi są narażeni na przeciążenia kręgosłupa, spowodowane noszeniem zbyt dużych ciężarów, zwłaszcza na jednym ramieniu. Skrzywiona pozycja podczas siedzenia na krześle czy podłodze również ma ogromny wpływ na powstawanie tych problemów. Brak aktywności fizycznej lub zbyt duża intensywność ćwiczeń także powodują wady postawy. Jak zapobiec ich powstawaniu?

Kiedy skorzystać z pomocy fizjoterapeuty?

W rozwoju dziecka istotna jest aktywność fizyczna. To właśnie ona umożliwia prawidłowy wzrost organizmu bez powstawania wad postawy. Dlatego ważne jest uczestnictwo młodej osoby w zajęciach wychowania fizycznego czy gimnastyki korekcyjnej w szkole.

Czasem jednak schorzenia w obrębie kręgosłupa, tułowia, czy klaki piersiowej się pojawiają i trzeba skorzystać z profesjonalnej pomocy. Decydując się na leczenie, jakim jest rehabilitacja Warszawa będzie dobrym wyborem. Specjalista dobierze zestaw ćwiczeń do wieku i problemu danego pacjenta. Indywidualne podejście pozwoli na wyeliminowanie wad postawy we wczesnej fazie ich rozwoju. Niezależnie od tego, czy słabości mają podłoże wrodzone, czy nabyte mogą one zostać w znacznym stopniu wyleczone. Po przebytej rehabilitacji warto dbać o ruch. Każda forma aktywności hamuje rozwój wad postawy. Dobrym pomysłem jest wykonywanie prostych ćwiczeń korekcyjnych, które ustabilizują sylwetkę i wzmacnią mięśnie brzucha, grzbietu i pośladków. Unikając przeciążeń i uprawiając sport, można w pełni zadbać o zdrowie i postawę ciała.

Dodaj komentarz