Zastosowanie detektora gazu

Technologia

Rozszczelnienie instalacji gazowej lub wytworzenie się czadu należą do jednych z najniebezpieczniejszych zjawisk, jakie mogą być udziałem każdego człowieka. Aby im zapobiegać istotne są regularne przeglądy instalacji grzewczych, jednak nawet one nie dają stuprocentowej pewności bezpieczeństwa. Z tego właśnie powodu wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko ulatniania się gazu, powinny stosowane być detektory dostępne w sklepie SafeTech. Po wykryciu zbyt wysokiego poziomu gazu uruchamiają one alarm dźwiękowy i wizualny. Wykrywacz taki może być też połączony z instalacją gazową, a nawet systemem wentylacji. W takim przypadku po aktywowaniu się alarmu, dopływ gazu zostaje odcięty, a uruchamiany zostaje tryb wietrzenia pomieszczenia.

Detektory w pracy, w domu i w szkole

Wykrywacz gazu to urządzenie, które powszechne są w wielu zakładach pracy. Korzystają z nich m.in. restauracje, warsztaty samochodowe oraz zakłady produkcyjne. Powinny się one także znajdować w pracowniach chemicznych, w których używane są palniki gazowe. Zakup takiego urządzenia powinien rozważyć każdy, kto na co dzień korzysta z gazu do gotowania lub podgrzania wody, posiada samochód z instalacją LPG czy ogrzewa dom drewnem, węglem lub paliwami stałymi.

Poza stacjonarnymi, montowanymi na ścianach urządzeniami, istnieją także modele mobilne. Przenośnym detektorem gazu posługuje się nie tylko konserwator instalacji gazowej, ale także strażak czy ratownik medyczny. Jest to urządzenie popularne także w przemyśle naftowym i chemicznym. Coraz częściej wyposażają się w nie również budowlańcy, czy nawet właściciele prywatnych domów oraz kamienic. Dzięki niemu można szybko zmierzyć poziom gazu, upewniając się co do bezpieczeństwa pracowników oraz mieszkańców.

Dodaj komentarz