Agencja SEO uczyni cię mistrzem marketingu cyfrowego – zarezerwuj audyt SEO!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zarezerwuj audyt SEO, gdyż to ocena wydajności strony internetowej z rankingiem, treścią, konwersją i ruchem. Audyt marketingu cyfrowego można przeprowadzić na pojedynczej stronie internetowej lub w całej organizacji, aby ocenić jej wydajność.

Poniżej prezentujemy 5 kluczowych kroków do przeprowadzenia audytu marketingu cyfrowego:

 1. Badanie kontentu witryny pod względem jakości
 2. Ocena pozycji witryny w rankingach
 3. Kontrola ruchu organicznego
 4. Kontrola konwersji
 5. Analiza linków

Audyt SEO? Dlaczego go potrzebuje?

Niejedna agencja zaoferuje Ci przeprowadzenia audytu. W takiej sytuacji radzimy – zarezerwuj audyt SEO, gdyż wiąże się z nim mnogość korzyści dla Twojej witryny, oto one:

 • Wyciągniesz z niego strategię optymalną dla Twojej działalności
 • Znajdziesz wszystkie elementy wymagające poprawy, a których poprawa znacznie wzmocni pozycję witryny
 • Znajdziesz możliwości tam, gdzie jak dotąd nie mogłeś ich zaobserwować
 • Poznasz frazy oraz słowa kluczowe, które generują ruch
 • Nie tylko dowiesz się jak pozycjonować, ale agencja wyjaśni Ci również jak robić to lepiej
 • Agencja wyjaśni Ci w jaki sposób należy się bronić przed najczęstszymi zagrożeniami, które czyhają na witryny internetowe

Audyt to szczegółowy przegląd działalności, który nie tylko motywuje do działania, ale sprawia, że podejmowane przez nas działania są świadome, dzięki czemu wiemy, co chcemy osiągnąć. Innymi słowy, zarezerwuj audyt SEO już dziś i uzyskaj  dokładny, dogłębny przegląd Twojej strony internetowej lub innej strony internetowej.

Co powinieneś wiedzieć jako marketer – audyt SEO to solidna dawka wiedzy

Audyt SEO to proces analizy strony internetowej w celu zidentyfikowania jej mocnych i słabych stron w celu wprowadzenia ulepszeń. Celem audytu SEO jest poprawa rankingu witryny w wyszukiwarkach, co z kolei zwiększy ruch i konwersje. Można przeprowadzić go manualnie lub w sposób zautomatyzowany, wykorzystując dedykowane mu narzędzia.

Istnieją trzy główne rodzaje audytów SEO: 

 • analiza techniczna, 
 • analiza treści, 
 • analiza konkurencji.

Audyt techniczny sprawdza kod na stronie internetowej poszukując błędów, które mogą utrzymywać witrynę w stagnacji w wyszukiwarkach. 

Audyt merytoryczny sprawdza zawartość i strukturę witryny pod kątem wszelkich obszarów, które mogą wymagać poprawy. 

Analiza konkurencji porównuje wydajność witryny z jej konkurentami, aby zobaczyć, gdzie przydałoby się ją zoptymalizować.

Jak przygotować się do audytu SEO?

Aby odnieść sukces w świecie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, trzeba mieć dobrze przygotowaną strategię. Wiele osób nie wie, od czego zacząć i nie ma w tym nic złego, właśnie dlatego korzystamy ze wsparcia, które oferuje nam agencja, gdyż te zagadnienia nie należą do najprostszych. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować się do audytu SEO i rozpocząć podróż właściwą ścieżką.

1) Poznaj swoje słowa kluczowe

2) Upewnij się, że Twoja witryna jest gotowa na audyt SEO

3) Utwórz listę wszelkich zmian lub modyfikacji, które chcesz wprowadzić na swojej stronie

4) Poznaj 10 najważniejszych czynników rankingowych dla wyników wyszukiwania Google

5) Dowiedz się, jaki rodzaj treści jest indeksowany przez Google

Lista kontrolna skutecznego audytu SEO, który gwarantuje pomyślne wyniki

Audyt SEO to proces, który pomaga zidentyfikować i poprawić potencjalne problemy serwisu. Pomaga również zidentyfikować obszary, w których strona wymaga poprawy.

Lista kontrolna dla skutecznego audytu SEO obejmuje:

 • Analizę treści,
 • Audyt techniczny, 
 • Optymalizację on-site, 
 • Optymalizację off-site,
 • Strategię link buildingu.

Pomyślne przeprowadzenie audytu SEO 

Przeszliśmy przez proces przeprowadzania udanego audytu SEO i omówiliśmy wszystkie niezbędne kroki, aby upewnić się, że jesteś w stanie przeprowadzić własny, pomyślny audyt SEO. Wniosek jest taki, że dzięki temu przewodnikowi będziesz mógł z powodzeniem przeprowadzić kolejny audyt SEO, wykorzystując nabytą wiedzę.

Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł okażę się dla Ciebie pomocny w procesie analizy Twojej witryny. Jeżeli wciąż nie czujesz się na siłach, głowa do góry, jak już wspomnieliśmy jest to po prostu trudne. W takim wypadku zarezerwuj audyt SEO i oddaj sprawy w ręce fachowców, którzy z pewnością dostarczą Ci pożądanych informacji. Wiedza przyjdzie z czasem, jeżeli wykażesz faktyczne zainteresowanie. Wierzymy w Twój sukces i zachęcamy do korzystania z dostępnej pomocy, bo po to ona jest, abyśmy my mogli się spokojnie realizować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak można wykorzystać koszulki do reklamy firmy?
Jak można wykorzystać koszulki do reklamy firmy?
T-shirt to podstawowy element garderoby, który można nosić na każdą okazję. Jest to pierwsza rzecz, którą ludzie widzą, gdy cię […]
Hybryda – trwały i efektowny manicure
Hybryda – trwały i efektowny manicure
Trwałość zwykłego lakieru do paznokci wynosi zaledwie kilka dni. I to tylko pod warunkiem, że bardzo na siebie uważasz. Odpryski, […]
Na czym polega cięcie wodą?
Na czym polega cięcie wodą?
Metoda cięcia wodą pojawiła się około pół wieku temu, jest więc stosowana dość krótko. Jednak wykorzystuje się ją już w […]