Doskonałe miejsca na zimowy urlop

Hobby i relaks/wypoczynek

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wzięcie urlopu w okresie zimowym. Wynika to m.in. z faktu, że w tym czasie ceny biletów lotniczych i atrakcji turystycznych są o wiele niższe niż latem, często nawet dwukrotnie. Niektórzy z ogromną radością wyciągają wówczas narty z szafy i oddają się białemu szaleństwu, inni zaś wybierają wyjazd w egzotyczne miejsce. W ostatnim czasie popularnym sposobem na spędzenie urlopu jest wynajem jachtu i opłynięcie nim wybrzeża wybranego kraju. Oto jedna z bardziej znanych firm brokerskich oferujących tego rodzaju usługę: https://leo-yachting.com/czarter-jachtow-karaiby/

Połącz relaks z aktywnym wypoczynkiem

W okresie zimowym udany urlop można spędzić zarówno w Polsce, jak i za granicą. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Jeśli zdecydujemy się pozostać w kraju, wówczas znakomitym pomysłem jest zarezerwowanie noclegu w hotelu lub pensjonacie położonym w wybranej górskiej miejscowości, np. Zakopanem czy Krynicy Zdroju. Są to doskonałe miejsca do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych, ponieważ mamy tutaj do czynienia z rozbudowaną infrastrukturą w postaci stoków, wyciągów i kolejek. Poza tym tereny te kuszą wspaniałym regionalnym jedzeniem i licznymi obiektami zabytkowymi oraz muzealnymi.

Znakomitą alternatywą są Mazury, gdzie z dala od zgiełku będziemy mogli spróbować żeglarstwa czy nurkowania pod lodem. Osoby spragnione słońca powinny natomiast wykupić wycieczkę do egzotycznego kraju. Godne polecenia destynacje to m.in. Tajlandia, Wietnam, Indie, Maroko, Egipt, Grecja oraz Chorwacja. W okresie zimowym państwa te są znacznie mniej oblegane przez turystów, a oferują dosłownie te same atrakcje co latem. Jednym z bardziej oryginalnych pomysłów na aktywne spędzenie czasu jest wynajem jachtu. Jeśli interesuje nas stosunkowo tani czarter jachtów Wyspy Kanaryjskie są miejscem, w którym działa kilku dobrych brokerów. 

Dodaj komentarz

1 × jeden =