Pacjenci, którzy decydują się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, często obawiają się efektów i potencjalnych powikłań. Okazuje się, że ich wątpliwości są słuszne, ponieważ pojawia się coraz więcej skarg dotyczących błędów lekarskich. W jaki sposób reagować? Jak można dochodzić swoich praw? Najlepiej udać się na konsultację do prawnika, który specjalizuje się w zakresie prawa medycznego. Taką ofertę przedstawia kancelaria na stronie internetowej: http://www.bemwspolnicy.pl/.
Przyczyną nieudanych zabiegów jest często brak doświadczenia lekarza lub stosowanie nielegalnych środków czy nieprofesjonalnych maszyn. Dochodzenie swoich praw może mieć kilka zakończeń. Pierwszym z nich jest ugoda z lekarzem. Drugim – proces sądowy, podczas którego sędzia ustali wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia. Sprawę można też ewentualnie skierować przed wojewódzką komisję ds. orzekania o zdarzeniach medycznych.
Przepisy prawa jasno wskazują, że lekarz jest zobowiązany działać w odniesieniu do aktualnej wiedzy medycznej, używając dostępnych metod i środków prewencyjnych. Zobowiązany jest ponadto do rozpoznawania i leczenia chorób oraz postępowania zgodnie z zasadami etyki zawodowej. Jeśli którekolwiek z tych reguł zostaną przez niego naruszone, pacjent ma prawo dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Lekarz ponosi wtedy odpowiedzialność karną i cywilną, a także przed samorządem lekarskim. Aby sprawa zakończyła się sukcesem, warto korzystać ze wsparcia doświadczonego adwokata.