Jak można leczyć nadpotliwość?

Zdrowe życie

Codzienne życie dostarcza każdemu z nas wielu wyzwań. Często towarzyszy nam stres i niekorzystne warunki, na co nasze ciało reaguje konkretnymi symptomami. Należą do nich: drżący głos, problemy z koncentracją oraz wzmożona potliwość. Zwłaszcza intensywne pocenie się przyprawia nas o ogromny dyskomfort, poczucie zażenowania i kompleksy. Jak skutecznie poradzić sobie z tym kłopotem?

Pozbyć się wstydliwego problemu

Nadpotliwość wynika z nadaktywności gruczołów potowych lub ze zbyt dużej ich ilości. Dotyczy przede wszystkim stóp, dłoni oraz pach. Jest źródłem braku pewności siebie, nerwowości i wycofania. Warto więc zrobić wszystko co w naszej mocy, by pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości. Dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po specjalne kosmetyki lub leki, które ograniczą pracę gruczołów potowych. Jeśli jednak czujemy, że potrzebujemy zdecydowanego działania, skorzystajmy z pomocy profesjonalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Z interesującą ofertą można zapoznać się m.in. na stronie http://www.medestetic-clinic.pl/cialo/nadpotliwosc.

Walka z nadpotliwością

Najpopularniejszą metodą walki z nadpotliwością, którą oferuje medycyna, jest stosowanie toksyny botulinowej. Ostrzykuje się nią pachy, stopy lub dłonie. Efekt utrzymuje się przez pół roku, a po tym czasie zabieg można powtórzyć. Jeśli interesuje nas rozwiązanie, którym jest botoks Szczecin to miasto, w którym z pewnością znajdziemy właściwą placówkę oferującą zabiegi, które go wykorzystują. Ciekawą opcją jest również terapia Hidrex, która walczy z nadpotliwością przy pomocy zjawiska jonoforezy.

Dodaj komentarz