Jakich narzędzi potrzebuje na co dzień stomatolog?

Zdrowe życie

Kiedy jesteś dentystą, musisz mieć wszystkie narzędzia w zasięgu ręki. Ważne jest, aby być przygotowanym na każdy problem, z którym przychodzi do Ciebie pacjent, a posiadanie odpowiedniego sprzętu jest do tego niezbędne. Oto kilka najważniejszych narzędzi, które każdy dentysta powinien mieć w swoim gabinecie:

Lusterka stomatologiczne

Lusterka, które znajdziesz w sklepie internetowym https://e-meditrans.pl/98-narzedzia-stomatologiczne, służą do sprawdzania, czy na zębach nie ma płytki nazębnej, ubytków lub próchnicy. Używa się ich również podczas czyszczenia zębów i dziąseł, a także do sprawdzania podczas rutynowych badań, czy nie występują choroby dziąseł. Lusterka stomatologiczne są dostępne z wieloma różnymi rodzajami uchwytów, więc możesz wybrać taki, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Wiertła

Są to małe narzędzia, które służą do kształtowania, wygładzania i polerowania zębów podczas leczenia. Są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. W zależności od potrzeb danego zabiegu możesz wybrać wiertła wykonane z różnych materiałów. Oprócz wierteł ze stali nierdzewnej większość dentystów używa wierteł z powłoką diamentową, które działają płynniej niż stalowe, ale mają mniejszą siłę cięcia.

Skaler stomatologiczny

Jest to małe narzędzie w kształcie szpatułki służące do usuwania kamienia nazębnego powyżej lub poniżej linii dziąseł. Z jednej strony ma zaokrągloną krawędź, a z drugiej płaską powierzchnię do usuwania kamienia z zębów w miejscach, do których trudno dotrzeć.

 

Dodaj komentarz