Wybielanie zębów – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Wybielanie zębów to popularny zabieg, który może zapewnić Ci bielszy, jaśniejszy uśmiech. Jest to również zabieg kosmetyczny, który może być stosowany w celu poprawy wyglądu zębów i poprawy ich kształtu.

Wybielanie zębów polega na zastosowaniu na zębach środka wybielającego w celu rozjaśnienia ich koloru. Środek wybielający może być stosowany za pomocą tacek z żelem, zestawów domowych lub urządzenia obsługiwanego przez dentystę.

Gdzie się wykonuje?

Najczęściej wybielanie zębów przeprowadzane jest w gabinecie stomatologicznym przez profesjonalną higienistkę lub stomatologa. Zabieg ten nazywany jest wybielaniem zębów w gabinecie i zazwyczaj przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (bezbolesnym), aby zrelaksować pacjenta podczas zabiegu. Podczas tego zabiegu zęby zostaną oczyszczone i wypolerowane przed zastosowaniem żelu wybielającego. Żel nakładany jest na około godzinę, następnie usuwany jest wodą i spłukiwany, po czym nakładana jest kolejna politura, która uszczelnia powierzchnię szkliwa zębów.

Zabieg ten powinien być przeprowadzany wyłącznie przez osobę przeszkoloną w zakresie prawidłowego i bezpiecznego stosowania żelu – dlatego ważne jest, aby udać się do doświadczonego profesjonalisty, a nie próbować samodzielnie w domu.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług, to stomatolog Krzeszowice, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za pomocą czego można usunąć znamię czy tatuaż na skórze?
Za pomocą czego można usunąć znamię czy tatuaż na skórze?
Gładka i zdrowa skóra o jednolitym kolorycie to jedna z najlepszych naturalnych ozdób. Aby utrzymać ją w zadowalającej kondycji często […]
Absorbcja atomowa jako metoda pomiaru stężenia
Absorbcja atomowa jako metoda pomiaru stężenia
Absorbcja atomowa jest metodą pomiaru stężenia danego pierwiastka w roztworze lub stopie. Opiera się ona na zasadzie, że atomy mierzonego […]
Plecak z recyklingu – wyróżnij się z tłumu
Plecak z recyklingu – wyróżnij się z tłumu
A może by tak zacząć jeszcze bardziej świadomie podążać za ekologią i ubierać się w zgodzie z naturą? Co to […]